Alenka v kraji zázraků

Alenka v kraji zázraků

 

Hudebník a zpěvák Vašo Patejdl pokřtil v Divadle Hybernia spolu s kolegyní, textařkou Kristýnou Pixovou, 36 dětmi na pódiu a 800 dětmi v hledišti nové CD písní z muzikálu Alenka v kraji zázraků. Nejdříve se slavilo 20 000 prodaných vstupenek od zářijové premiéry, následně autor hudby Vašo Patejdl a autorka textů Kristýna Pixová představili CD ke stejnojmennému muzikálu. To spolu s autory pokřtilo i 36 dětí, které v muzikálu účinkují, 800 dětí v hledišti, ale také duo Bublifuk (Petr Ryšavý) a Bublifík (Richard Pekárek). A protože se jedná o představení pro rodiny s dětmi, nekřtilo se šampaňským, ale stylově bublifukem.

Vašo Patejdl vzal na křest cédéčka i svého syna Benjamína, a to hned s celou jeho třídou z pražské základní školy. Výrazně mu tak zpestřil Mikuláše. A jak tento svátek vůbec prožívá? „Je to pro mě symbol toho, že za chvíli budou Vánoce, takže se na to těším. Pořád si do okna dávám botu, jestli mi Mikuláš něco přinese,“ prozradil Patejdl, který se synem před pár dny sepsal i dopis Ježíškovi. „Tak doufáme, že přinese vše co bylo na seznamu. Na druhé straně nejsme nijak nároční. Dárků u nás není nijak přehnaně. Snažíme se především, aby dárky potěšily,” dodal s úsměvem Vašo.

Na CD je 21 písní a dalších 7 bonusů z muzikálu Alenka v kraji zázraků scénáristů Jana a Aleny Pixových. Album bylo vydáno v nákladu 3 000 kusů a zpívají na něm představitelé jednotlivých rolí muzikálu: Anna Julie Slováčková, Dagmar Patrasová, Martina Pártlová, David Gránský, Ernesto Čekan, Ivana Korolová, Michaela Nosková, Felix Slováček jr., Petr Kutheil, Michaela Sejnová, Bořek Slezáček či dětský sbor Coro Piccolo. „Ač je běžnou praxí psát nejdříve hudbu, až poté texty, v případě Alenky tomu bylo přesně naopak. Normálně by to bylo, jak říká Alenka „prátečná marce“ neboli práce marná a zbytečná. To se však nestalo a Vašo mě velmi mile překvapil. Až neuvěřitelně jsme se shodli v náladě, cítění a vnímání tématu písničky,“ pochvaluje si textařka Kristýna Pixová spolupráci s autorem hudby Vašo Patejdlem. CD vznikalo ve studiu Petra Ackermanna po dobu jednoho měsíce. Vedle samotných představení v Divadle Hybernia, bude CD k zakoupení i na webových stránkách www.muzikalyprodeti.cz a v síti Supraphon.

Alenka v kraji zázraků

Alenka v kraji zázraků

 

Foto: MuzikalyProDeti.cz