Před nedávnem vyšlo neprodejné propagační album s nahrávkami několika písní z muzikálu Fantom Londýna, který ve světové premiéře uvedlo loni v květnu Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. Celkem pět skladeb z něho nazpívali jak herci této inscenace Jitka Zelenková, Hana Fialová, Martina Šnytová, Jana Kurková a Lukáš Adam, tak i pražští zpěváci, o kterých se proslýchá, že by mohli některé role vytvořit v chystané pražské inscenaci – tedy Monika Absolonová, Dasha a Roman Říčař. CD vydala pro PR účely agentura Musical media, která byla koproducentem nahrávky, kterou jako první projekt vyrobil na podzim v nově rekonstruovaném studiu 1 ve své historické budově Český rozhlas. Na nahrávce spolupracovali i posluchači Mezinárodní konzervatoře Praha.

Řada fanoušků Fantoma Londýna i muzikálového žánru jako takového si kladla otázku, jak se k CD, respektive k nahrávkám mohou dostat. Odpověď zní jednoduše. Všechny nahrávky jsou ve vizualizované podobě ke zhlédnutí na serveru YOUTUBE. V případě uvedení hesla ve vyhledavači „Fantom Londýna“ se zobrazí přístup ke všem jednotlivým nahrávkám.
Kompletní přehled nahrávek:

Kromě pěti skladeb z muzikálu Fantom Londýna obsahuje neprodejné CD i dvě původní skladby „Dál“ a „Klíč k poznání“ v interpretaci absolventů Mezinárodní konzervatoře Praha Jakuba Hübnera a Daniely Ungrové, o kterých jistě v budoucnosti ještě uslyšíme.

Foto: Přebal CD Fantom Londýna