ANGELIKA HLÁSÍ NÁVRAT
Dnes se oficiálně vrátí na scénu Divadla Broadway v obnovené premiéře muzikál autorského týmu Michal David (hudba) – Lou Fanánek Hagen (libreto) – Jozef Bednárik (scénář) – Libor Vaculík (scénosled) ANGELIKA. Původně produkce plánovala daleko více představení, ale z důvodu změny licenčních podmínek nakonec diváci uvidí příběh krásné markýzy v termínech 28. ledna – 28. února jen celkem jednadvacetkrát. Vedení divadla v této souvislosti oznámilo:
„Vzhledem k tomu, že nositelka práv knižní předlohy paní Anne Golon změnila podmínky licenční smlouvy a následně nepřiměřeně zvýšila licenční poplatek, jsme bohužel nuceni hrát muzikál Angelika pouze do 28. února 2010. Z tohoto důvodu budeme uvádět ve zbylých plánovaných termínech místo Angeliky muzikál Kleopatra (od 6. 3. do 11. 4. 2010).“ Kleopatra se tak bude hrát až do nástupu zcela nové hudební crazy komedie „Je třeba zabít Davida“, jejíž premiéru soubor plánuje na 28. dubna 2010. Tato novinka se bude na repertoáru následně střídat až do konce letošní divadelní sezony s muzikálem Adéla ještě nevečeřela.

Současné obsazení muzikálu Angelika:

Angelika: Absolonová Monika, Nývltová Kamila, Machálková Leona
Joffrey de Peyrac: Fric Zbyněk, Vojtek Josef, Vojtko Marián
Desgrez: Josef Bohouš, Pošta Martin, Trapl Tomáš
Nicolas: Bastien Alan, Beroun Tomáš, Matuš Bohuš
Filip: Holub Jaromír, Kollár Dušan, Poláček Petr
Špína: Bernáth Juraj, Fric Zbyněk, Savka Tomáš
Ludvík XIV.: Čok Vilém, Skala Martin
Lorraine: Helekal Jiří, Semelka Lešek
Bachtiary-bej: Amiri Ali, Bernáth Juraj, Vítek Pavel
Gendére: Kryl Robert, Krytinář Jiří, Tůma Michal
Otec, Arcibiskup: Bartůněk Tomáš, Vyskočil Ivan, Helekal Jiří, Zavřel Vlastimil
Geno: Genzer Richard, Háma Aleš, Izer Zdeněk, Novotný Petr
Stelien: Kuželka Jan, Pečený Petr, Suchánek Michal, Wehrenberg Jakub
Contoire: Finková Linda, Fišarová Radka, Janů Petra
Montespan: Norisová Zuzana, Trvalcová Zdenka, Vaňková Šárka
Herečka: Dančenko Ljuba, Danko Nelly

Všemi muzikálovými fanoušky bude s velkým očekáváním sledován zejména výkon nové titulní představitelky Kamily Nývltové, která v obsazení nahradila zpěvačku Dashu, která se v současné době připravuje na roli Jezerní dámy v muzikálu Monty Python’s SPAMALOT v Divadle J.K. Tyla v Plzni.

LUCIE VONDRÁČKOVÁ A MICHELA KUKLOVÁ ZPĚT NA JEVIŠTI

Další ze série divadelních návratů čeká v těchto dnech diváky Divadla Kalich. Lucie Vondráčková a Michaela Kuklová se vrací k hlavní roli Elišky v mystickém muzikálu Daniela Landy Tajemství, který Kalich uvede ve dnech 27. – 31. ledna v šesti reprízách. Prvně jmenovaná herečka nevystupovala kvůli pooperační rekonvalescenci, druhá se vrací po mateřské dovolené. Zatímco Lucie Vondráčková prožila svůj divadelní comeback již včera, Míša Kuklová se dočká o dva dny později.
„Už se těším, jak si zase s Eliškou projdu tu magickou cestu k pointě, kterou nikdo nečeká. A samozřejmě na diváky, kteří se na tu stezku vydají s námi,“ říká sympatická Lucie Vondráčková.
„V muzikálech Tajemství i Jack Rozparovač jsem hrála až do čtvrtého měsíce těhotenství,“ navazuje Michaela Kuklová. „Dál už to nešlo, protože jsem se nevešla do kostýmů. V Tajemství jsme ale museli i tak v jednom obraze experimentovat, protože původní choreografie byla s těhotenstvím naprosto neslučitelná,“ vzpomíná matka více než ročního syna Romana. „Na divadlo, diváky i kolegy se už moc těším a jsem šťastná, že se vracím zrovna tímto představením.“
Další muzikály z autorské dílny Daniela Landy se v programu Divadla Kalich objeví opět 11. – 14. února (Touha) a 22. – 28. února (Krysař).

HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN UŽ PRODÁVÁ VSTUPENKY AŽ DO KONCE SEZONY

Další z významných pražských muzikálových hráčů, Hudební divadlo Karlín, odtajilo svůj program až do závěru letošní divadelní sezony a začalo s předprodejem vstupenek na období duben – červen. Ukončilo tak nejrůznější spekulace, zda v závěru sezony ještě neodpremiéruje další nový titul. Příznivci muzikálů a operet si na repertoárovou novinku tedy musí počkat nejméně do podzimu, kdy produkce obvykle nová díla představuje. Jelikož reklamní strategií HdK je tajit očekávané premiéry pokud možno co nejdéle, můžeme zatím jen spekulovat, čím nás tamní producenti a dramaturgové překvapí. V kuloárech padají v této souvislosti nejčastěji jména muzikálů Aida (Elton John – Tim Rice), Cyrano de Bergerac (Frank Wildhorn – Leslie Bricusse) či Jesus Christ Superstar (A.L.Webber – Tim Rice). Počkejme si ale na oficiální zprávu…
HdK s novým projektem nespěchá, neboť zejména Carmen si vede obchodně stále dobře. Ve zmíněných třech měsících ji diváci mohou zhlédnout rovných čtyřicetkrát, ale těšit se mohou i na ostatní muzikály a operety: Polskou krev, Čardášovou princeznu, Limonádového Joea, Noc na Karlštejně a Producenty.

V textu tohoto článku jsou využity krátké citace z tiskových zpráv Divadla Broadway a Divadla Kalich.

Foto:
1) Produkce Divadla Broadway – Monika Absolonová v roli Angeliky
2) Produkce Divadla Kalich – scéna z muzikálu Tajemství
3) Josef Hrubý – Martina Kociánová a Marián Vojtko v operetě Polská krev (HdK)