Už loni na podzim jsem se s obdivem podivoval nad skutečností, že soubor, company a zejména orchestr Městského divadla Brno jsou natolik silné, že mohou odehrát v jednom večeru dva muzikálové megahity současně – Čarodějky z Eastwicku (tehdy na scéně HDK v Praze) a Bídníky v Bratislavě. Tuto sobotu 26. října se ovšem stane něco skutečně neuvěřitelného – MDB totiž odehraje SEDM představení na ČTYŘ různých scénách ve TŘECH městech a ve DVOU státech! A nebude se jednat o tituly ledajaké, vždyť z velkých muzikálových zazní hned tři.

V Praze hostují brněnští divadelníci v Divadle Hybernia (v sobotu ve 14 a 18 hodin) s romanticko-komediálním muzikálem Zorro, který měl v naší metropoli premiéru teprve minulý týden a setkává se u diváků s ohromným nadšením. V Bratislavě navazuje MDB na úspěšnou šňůru představení legendárního muzikálu Les Misérables (Bídníci), taktéž v odpoledním a večerním představení v kulturním domě Istropolis. Slovenské publikum se může těšit v hlavních rolích na Petra Gazdíka i Jana Ježka a Lukáše Vlčka. Na domácích scénách přitom soubor z Lidické třídy pro Brňany dvakrát zahraje muzikálovou komedii Čarodějky z Eastwicku, obě reprízy odehraje Markéta Sedláčková a Radka Coufalová, v roli Alexandry se vystřídají Ivana Vaňková a Jana Musilová. Ďábelského Darryla van Horna si budou užívat Martin Havelka a Petr Štěpán, který za tuto roli získal Cenu Thálie. Večer potom Petr odběhne spolu s Milanem Němcem na Činoherní scénu, kde budou řešit předmanželské problémy v třeskuté komedii Dokonalá svatba.

Jedná se o zcela jedinečnou událost, která patrně nemá v dějinách českého divadla obdoby. Snad i závěrečný potlesk zazní pro umělce Městského divadla Brno rovných sedmkrát. Zaslouží si jej.

Ilustrační foto: Tino Kratochvil – snímky z muzikálů Čarodějky z Eastwicku v Brně a Les Misérables (Bídníci)