Na pražskou scénu se vrátí jedna z nejúspěšnějších produkcí Městského divadla Brno posledních let – skvělá inscenace muzikálu Čarodějky z Eastwicku. Pražané budou mít tentokrát jedinečnou příležitost vidět tento titul na scéně Hudebního divadla Karlín, a to během pětice představení od 29. listopadu do 2. prosince 2012.

Čarodějky z Eastwicku se v Brně hrají s obrovským úspěchem od února 2007. Městské divadlo bylo tehdy v celé střední Evropě první, které získalo provozovací práva. Předtím se muzikál hrál pouze v Londýně, New Yorku, Moskvě, Tokiu, Sydney a Melbourne.
Muzikálová komedie Čarodějky z Eastwicku měla světovou premiéru v roce 2000 v londýnském divadle Theatre Royal Drury Lane. Divadelní podobu dali muzikálu Američané John Depsey a Dana P. Rowe. Jako předloha jim posloužil stejnojmenný román Johna Updika a proslulý film s Jackem Nicholsonem, který v roli ďábla na plátně sváděl neméně hvězdné ženské trio: Susan Sarandonovou, Michelle Pfeifferovou a zpěvačku Cher. Úspěšná filmová verze pak zaujala producenta Mackintoshe, který oslovil zmíněnou autorskou dvojici. Muzikál českým divákům nabídl nejen moderní komedii plnou vtipných textů /překlad Jiří Josek/ a podmanivých melodií, ale také do té doby nevídané triky, které připravila přímo specializovaná společnost z Londýna. Mezi nejznámější z nich patří okamžik, kdy se tři herečky vznesou či přímo před zraky diváků vykvete a dozraje třešňová alej. Na scéně se objeví také velký bazén plný vody.

V Brně Čarodějky z Eastwicku nastudoval ředitel MdB a režisér Stanislav Moša. Hvězdně obsadil většinu rolí, když v úlohách trojice svobodomyslných žen z ospalého smyšleného maloměsta kdesi na pobřeží Atlantiku představil v alternacích například Yvettu Blanarovičovou, Markétu Sedláčkovou, Alenu Antalovou, Jitku Čvančarovou nebo Radku Coufalovou. V pekelného bonvivána Derryla se proměňuje Martin Havelka, Petr Gazdík nebo Petr Štěpán. Pro třiatřicetičlenný orchestr napsal nové hudební aranže Igor Vavrda. Podle dirigenta Jiřího Petrdlíka, který v Brně muzikál před pěti lety nastudoval, dílo nenabízí jen přímočaré písničky, ale pestrý koktejl hudby, která se dotýká popu, swingu, gospelů i spirituálů. Pražané tak mají šanci opět vidět plnokrevný muzikál, který nenabízí obvyklý sladkobolný příběh, ale ironicky sžíravý a vtipný pohled na dnešní zkažený svět plný pokleslé morálky.

Termíny představení v HdK:

čt 29.11. 19:00 Čarodějky z Eastwicku
pá 30.11. 19:00 Čarodějky z Eastwicku
so 01.12. 15:00 Čarodějky z Eastwicku
so 01.12. 19:00 Čarodějky z Eastwicku
ne 02.12. 15:00 Čarodějky z Eastwicku

Foto: Tino Kratochvil, MdB