Foto: Martina Root, DJKT Plzeň

Jedinečný muzikál broadwayského barda Stephena Sondheima o kruté pomstě londýnského holiče Benjamina Barkera alias Sweeneyho Todda poprvé česky na profesionálním jevišti! V titulní roli Jozef Hruškoci.

Muzikál Sweeney Todd vypráví příběh ďábelského holiče Sweeneyho Todda žijícího v londýnské ulici Fleet Street, kam se vrací z vězení jako nespravedlivě odsouzený. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu a začne provozovat svou starou živnost – holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej poslali za mříže. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě – ke škodě své i svého okolí…  Muzikál proslavila filmová adaptace s Johnny Deppem v titulní roli.

V hlavních rolích diváci uvidí Jozefa Hruškociho, Stanislavu Topinkovou Fořtovou a Kateřinu Falcovou. Režíruje Lumír Olšovský, hudební nastudování má na starosti Jiří Petrdlík a hrát a zpívat se bude v překladu Hany Novákové.

Sweeney Tood – ďábelský lazebník z Fleet Street

Hudba a texty písní: Stephen Sondheim

Libreto: Hugh Wheeler

Podle divadelní adaptace: Christophera Bonda

Původní režie na Broadwayi: Harold Prince

Instrumentace:Jonathan Tunick

Překlad:Hana Nováková

Režie: Lumír Olšovský

Hudení nastudování: Jiří Petrdlík

Dirigenti: Jiří Petrdlík, Dalibor Bárta

Dramaturgie: Pavel Bár

Pohybová spolupráce: Martin Šinták

Scéna a kostýmy: Dave Benson

Sbormistryně: Sára Bukovská

 

Osoby a obsazení:

Sweeney Todd:Jozef Hruškoci

Paní Lovettová: Stanislava Topinková Fořtová

Anthony Hope: Adam Rezner, Pavel Režný

Johanna: Kateřina Falcová

Tobias Ragg: Pavel Klimenda

Soudce Turpin: Radek Antonín Shejbal

Biřic Bamford: Lukáš Ondruš

Žebračka: Kristýna Bečvářová

Adolfo Pirelli: Ondřej Černý

Jonas Fogg: Roman Krebs

Premiéra 27, ledna 2018 na Malé scéně DJKT Plzeň