Ilustrační foto: Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno oslaví 75. narozeniny! Divadlo chystá 27. června 2020 celodenní program.

Jubileum své existence Městské divadlo Brno mimo jiné oslaví i vydáním a slavnostním pokřtěním mimořádně významné knihy, která naváže na v roce 1996 vydanou výpravnou publikaci Zdeňka Srny Půlstoletí Městského divadla Brno, jež mapovala období let 1945–1995. Nyní vycházející unikátní publikace 75 let Městského divadla Brno tedy bude bilancovat další čtvrtstoletí divadelního dialogu MdB s publikem v Brně, České republice a v zahraničí. Jeho tvorbu v letech 1995–2020 ve své fundované a čtivé studii shrne emeritní rektor JAMU, prof. Václav Cejpek. Jádrem knihy však budou zejména více než dvě stovky pečlivě vybraných fotografií, které budou dokumentovat inscenační žeň MdB za poslední čtvrtstoletí. Kniha tak bude luxusním dárkem všem divákům a příznivcům Městského divadla Brno. Při příležitosti křtu knihy proběhne také vernisáž výstavy věnované tomuto jubileu.

Pestrý program pro malé i velké

A co dalšího kromě vernisáže a křtu knihy diváky v průběhu celého sobotního dne čeká? Během celodenní akce se můžete těšit na program pro děti, umělecký jarmark, módní přehlídku divadelních kostýmů, prohlídky zákulisí s herci, kuchařskou show Aleše Slaniny, rozhlasový pořad Zdeňka Junáka a samozřejmě na koncert, na kterém vystoupí sólisté MdB s živým orchestrem a výběrem svých písní zmapují 15 let existence Hudební scény, jejíž výročí si MdB připomínalo na začátku října 2019. A konečně se dalšího rozšíření dočká Chodník slávy, jehož barevné kachličky lemují budovy MdB na Lidické ulici. Nově své ruce do betonu otisknou herci Michal Isteník a Jan Mazák, dirigent Karel Cón, scénograf Emil Konečný a dramaturg Jiří Záviš. V celodenním programu si něco svého bezpochyby najdou všechny věkové kategorie.

Oslavy 75. výročí se uskuteční v Divadelní dvoraně v sobotu 27. června od 10.00 do 19.00 hodin. Veškerý program je zcela zdarma!

Celodenní program

10:00 – 12:00             Rozhlasový pořad Zdeňka Junáka živě (v celostátním vysílání)

10:30 – 14:00             Dětské hraní a rejdění

10:30 – 13:30              Prohlídky zákulisí s herci (provázet bude Jan Brožek, Jakub Przebinda, Viktor Skála, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Pavla Vitázková)

11:00                          Kuchařská show Aleše Slaniny

12:00 – 14:15              Vystoupení herců MdB (vystoupí například Markéta Pešková a Radek Novotný – jejich projekt „Ve dvou“)    

14:30                           Otisky dlaní do Chodníku slávy (dlaně otisknou herci Michal Isteník a Jan Mazák, dirigent Karel Cón, scénograf Emil Konečný a dramaturg Jiří Záviš) + Křest knihy 75 let Městského divadla Brno + vernisáž k výstavě + Tabule cti; mezi jednotlivými slavnostními akty zpívá Petr Gazdík a jeho Acoustic Band

17:00 – 17:30              Módní přehlídka kostýmů

18:00 – 19:00             Koncert sólistů MdB s živým orchestrem (výběr písní z koncertu 15 let Hudební scény)

 

V průběhu celého dne bude probíhat umělecký jarmark a charitativní bazárek Velvet Smile o.p.s.

 

Moderují: Michal Isteník a Alan Novotný

Režie: Igor Ondříček