JOE%20PLES01

Už 22. října bude mít v Městském divadle v Brně premiéru nesmrtelná „koňská opera“ Limonádový Joe v režii Petra Gazdíka. Scéna z Lidické třídy nyní vypisuje konkurzy na hlavní role i company. Splňujete-li níže uvedené podmínky a chcete-li si zahrát v české kultovní hudební parodii, neváhejte se přihlásit.

Limonádový Joe – konkurz

25. června 2016 – 1. kolo

– pro obsazení hlavních i vedlejších rolí a company

– taneční a pěvecká část castingu

 

26. června 2016 – 2. kolo

– pouze pro pozvané úspěšné účastníky z 1. kola (užší výběr)

 

Podmínky:

– věk 17 – 60 let

– pěvecká, taneční a herecká průprava

– zaslání on line přihlášky s fotem

– zpěv – libovolná píseň z muzikálu Limonádový Joe

Notové materiály nebo podklady pro zpěv na CD si vezměte s sebou. Korepetitor a zvukař budou zajištěni divadlem. Hlaste se do 22. června prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na http://www.mdb.cz/

 

„Whisky to je moje gusto, bez whisky mám v srdci pusto…“ a celá řada dalších již zlidovělých melodií a báječných textů dnes neodmyslitelně patří na první místo zlatého fondu českých hudebních komedií. Novinář, spisovatel, kreslíř i filmový scenárista a režisér Jiří Brdečka napsal v letech 1939 – 1940 pro časopis Ahoj na neděli seriál povídek, v němž zúročil svou zálibu v tématu Divokého západu. Dal tehdy vzniknout postavě Limonádového Joea – ideálního westmana, který místo whisky pije limonádu a přísně dbá na mravnost. V březnu roku 1944 se na jevišti divadla Větrník objevil usměvavý a čestný pistolník již jako titulní postava nové divadelní hry. Nesmrtelným se ovšem jeho pátrání po kakaové skvrně velikosti mexického dolaru stalo až díky filmovému zpracování v režii Oldřicha Lipského z roku 1964.

 

Ilustrační foto: Archiv redakce