Logo muzikálu Grandhotel

Městské divadlo Brno vypsalo konkurz  na hlavní i vedlejší role do světového muzikálu Grandhotel, který bude mít na Hudební scéně premiéru v březnu příštího roku.

MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO

vypisuje konkurz

do připravovaného muzikálu

L. Davida, R. Wrighta, G. Forresta a M. Yestona

„GRAND HOTEL“.

Konkurz se bude konat 7. a 8. prosince od 10.00 hodin:

– je určen pro věkovou kategorii od 16 let výše

– součástí je pěvecká a taneční část

– připravte si 2 libovolné písně

– vlastní notové materiály či podklady pro zpěv (na flash disku a výhradně ve formátu mp3 ) si vezměte s sebou, korepetitor a zvukař bude zajištěn.

Přihlášky můžete zasílat nejpozději do 21. 11. 2019

 

Muzikál vypráví příběh stárnoucí primabaleríny, která je na svém posledním turné, panicky se bojí neúspěchu u publika a nečekaně se zamiluje do mladšího muže. Krásný, leč osamělý baron, zoufale oddaluje osobní bankrot. Dále těžce nemocný židovský účetní, který touží strávit poslední dny života v luxusu. Pohledná sekretářka snící o kariéře v Hollywoodu. Nevyspalý recepční, netrpělivě očekávající narození syna. A skeptický lékař s těžkým zraněním z první světové války, který všechno to hemžení s vypravěčským nadhledem pozoruje. To všechno je svět luxusního berlínského hotelu roku 1928, jak jej zachytila Vicki Baumová ve svém románu Lidé z hotelu (kromě muzikálu podle něj vznikl už ve 30. letech oscarový film). Svět, v kterém se prolíná láska a beznaděj, zrození i smrt, smích i slzy. Hotel jako místo, kde se protínají lidské osudy, kde cizí lidé žijí své radosti a smutky vedle sebe, se tak stává působivou metaforou našeho pobývání na tomto světě. To vše doplněno skvostnými retro melodiemi, vtahujícími do světa Berlína 20. let.

Grandhotel je jedním z vrcholů broadwayského muzikálu 80. let – na Broadwayi se hrál každodenně téměř tři roky, překročil magickou hranici 1000 repríz a byl nominován hned na dvanáct prestižních cen Tony, z nichž pět získal.