Nová divadelní sezona je na spadnutí a své plány odhalila i Městská divadla pražská. Zahájení sezony s letopočtem 2015/16 se ponese zejména v duchu oslav stého výročí slavného divadla Rokoko. Dále MDP chystají šest premiér, z nichž naše čtenáře patrně nejvíc zaujme hudební komedie s názvem Proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách, která divákům nastíní, jak se vypořádat s partnerskou krizí.

100 let Rokoka si Městská divadla pražská budou připomínat od září až do prosince. Pod akcí nazvanou „100 let ve 100 dnech!“ toho chystají spoustu – unikátní publikaci, jež bude mapovat umělecké aktivity Divadla Rokoko od počátků až po současnost, putovní výstavu archivních fotografií, z nichž některé budou k vidění úplně poprvé, různé kvízy, soutěže a slevové akce pro návštěvníky Městských divadel pražských. Oslavy pak vyvrcholí v prosinci speciálním představením plným významných hostů. Divadlem Rokoko prošly desítky významných osobností české kulturní scény, od Ference Futuristy, Vlasty Buriana, přes Waldemara Matušku, Hanu Hegerovou, Václava Vosku a další. Putovní výstavu plnou poutavých archivních fotografií mapujících historii Divadla Rokoko od jeho založení až po současnost si můžete prohlédnout na těchto místech: 1.–29. září Magistrát hl. m. Prahy, 1.–30. října Galerie Vinohradská 12, 9.–28. listopadu Galerie 1 a 1.–31. prosince Pasáž Rokoko. Je až neuvěřirelné, že o pestré historii Rokoka dosud nebyla vydána žádná publikace. Proto se Městská divadla pražská rozhodla oslovit renomované divadelní historiky a k významnému jubileu připravila knihu 100 let Divadla Rokoko, která popisuje nejvýznamnější éry tohoto kulturního prostoru. Navíc zde najdete řadu archivních fotografií, které dosud nebyly publikovány. Kniha bude v prodeji od října na pokladnách Městských divadel pražských a v běžné knižní distribuci.

Dramaturgický plán na divadelní sezonu 2015/16 zahrnuje šest nových inscenací. V Divadle ABC chystá režisér Petr Svojtka na listopad hru Ronalda Harwooda Na miskách vah, v březnu připraví režisér Miroslav Hanuš hudební komedii Proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách, která poradí, jak předcházet partnerským krizím. V červnu pak Pavel Khek zrežíruje slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle Evžen Oněgin od A. S. Puškina. V Divadle Rokoko nastuduje v listopadu Ondřej Zajíc španělské drama Hodina před svatbou Pere Riery, první březnovou premiérou bude komedie Noc bláznů od Luise Nowry. A sezonu v Divadle Rokoko uzavře tragikomedie o nekonečné lidské duši a promarněných životech A. P. Čechova Strýček Váňa v režii Petra Svojtky.

V nové sezoně samozřejmě nebudou chybět ani oblíbené Dámské jízdy, Herecké kurzy pro neherce či Představení pouze pro nezadané. V programu najdou diváci každý měsíc i Soirée osobností Městských divadel pražských.