Městské divadlo v Brně je mimořádně aktivní nejen na poli muzikálu a činohry, ale také v rámci doprovodných uměleckých aktivit. V pátek 24. května 2013 se po pěti letech rozrostla řada barevných otisků dlaní umělců Městského divadla Brno, tentokráte o pět nových kachlů. K celé řadě významných umělců (např. Alena Antalová, Zdena Herfortová, Ladislav Kolář, Martin Havelka, Stanislav Moša, Erik Pardus, Petr Gazdík, Vladimír Franz, Petr Ulrych, Zdenek Merta a řada dalších) se nyní připojila také muzikálová herečka Hana Holišová, jež obdržela teprve před několika měsíci Cenu Thálie 2012 za roli Jany v muzikálu Papežka, dlouholetý člen uměleckého souboru MdB a nositel Ceny Thálie 2007 Petr Štěpán, grafik a scénograf Petr Hloušek, kostýmní návrhářka Andrea Kučerová a v neposlední řadě scénograf Jaroslav Milfajt, spolupracující s brněnským divadlem na Lidické již od roku 2003.

Obrovským přínosem jsou rovněž nahrávky muzikálů, a to světových i původních, které Městské divadlo Brno s nevídanou aktivitou vydává a jako jedno z nemnoha českých divadel tak obohacuje muzikálové fonotéky posluchačů dokonce výrazněji, než velká hudební vydavatelství. Nyní už tak široký výběr CD rozšiřuje nabídka alba s melodiemi z muzikálu Papežka, který se stal trochu nečekaně muzikálovým triumfem roku 2012. Monumentální dílo německého autora Dennise Martina uvedlo MdB v české premiéře 4. února 2012 v režii Stanislava Moši, který Papežku nastudoval krátce před tím ve světové premiéře v německé Fuldě. Také z této inscenace byl pořízen zvukový záznam a album se poměrně dlouho drželo na špičce hitparády nakladatelství a prodejce Soundofmusic.de.

Na českém albu najdete tato hudební čísla:

1. Prolog – Per mulierem culpa succesit (Ladislav Kolář a company)
2. Půlnoční stráž (Ivana Vaňková)
3. Rod vládců (Igor Ondříček a Aleš Slanina)
4. Posedlá (Stanislav Slovák)
5. Buď sláva a mír (R. Gajdoš, Aleš Slanina, Ladislav Kolář, Petr Gazdík a company)
6. Jarmark v St. Denis (company, Svetlana Janotová, Petr Gazdík)
7. Toužím (Svetlana Janotová a Petr Gazdík)
8. Parazit (Tomáš Sagher, Petr Gazdík a Aleš Slanina)
9. Proč, bože můj (Svetlana Janotová)
10. Když se víra v bázni skrývá (Lukáš Vlček)
11. Paní Říma (Tereza Martinková)
12. Věčný Řím (company)
13. Samota, můj pán (Svetlana Janotová)
14. Věčný Řím 2 (Ladislav Kolář a company)
15. Sen, který po tobě zůstal (Petr Gazdík)
16. To jsem já (Svetlana Janotová)
17. Rod vládců (Aleš Slanina a Igor Ondříček)
18. Papa populi (Ladislav Kolář, Svetlana Janotová a company)

Pokřtěn byl rovněž Divadelní dvůr, který získal i své vlastní logo. I sem směřuje MDB řadu svých aktivit. Už zítra zde proběhne Dětský den s Mary Poppins, 28. – 30. června Pivní festival, po celé léto, od 28. 6. do 1. 9. bude Divadelní dvůr patřit letnímu kinu a 30. 8. a 1. 9. se můžete těšit na Burčákobraní. Velkou novinku oznámil od příští sezony ředitel Stanislav Moša – divadlo vychází vstříc přání diváků a posouvá začátky hlavních večerních produkcí z půl osmé na 19:00.

Foto: David Kropáč (MdB) a archiv autora a MdB