Plzeňská filharmonie míří napříč žánry, chystá koncerty z oblasti folku i jazzu. Vystoupí na nich Dasha a Martin Kumžák, Michaela Nosková i Felix Slováček jr.

O dvě atraktivní abonentní řady rozšiřuje svoji nabídku Plzeňská filharmonie v příští sezóně. V jedné z nich se vydává napříč žánry. Kromě symfonických řad A a B přinese totiž ještě nově řadu C a s ní hned tři nové projekty mířící do odlišných hudebních vod. A jak podotýká ředitelka filharmonie Lenka Kavalová, v podstatě to všechno budou premiéry.

S Plzeňskou filharmonií vystoupí 26.září v Měšťanské besedě folková skupina Nezmaři. Tento koncert představí známé nezmarské písničky v netradičním filharmonickém kabátě. Milovníky jazzu jistě potěší koncert Swingové Vánoce naplánovaný na 19. prosince, na němž vystoupí Felix Slováček jr. Představí se jako výborný klarinetista a zpěvák společně s muzikálovou a operetní herečkou Michaelou Noskovou. Tu už Plzeňané znají díky jejímu účinkování v inscenaci Straussova Netopýra v DJKT Plzeň. V průřezu swingovou a jazzovou hudbou nejznámějších autorů 20. století zazní díla C. Portera, G. Gershwina, J. Ježka, A. Shawa, G. Millera a L. Bernsteina, oba koncerty bude dirigovat šéfdirigent plzeňských filharmoniků Koji Kawamoto. Konečně třetí koncert této řady přivede do Plzně Dashu a k dirigentskému pultu jejího životního partnera Martina Kumžáka. Dasha přitom už vystupuje v kultovní plzeňské inscenaci muzikálu Monty Python’s Spamalot, Kumžák pak s muzikálovým souborem hudebně nastudoval Chicago a Evitu.

„Dasha v doprovodu Plzeňské filharmonie a v aranžích Martina Kumžáka, podpořené rytmickou skupinou Moondance Orchestra, představí světové hity Michaela Jacksona, Alicii Keys či Stinga,“ říká Lenka Kavalová.

Předprodej abonmá pro všechny řady začíná 10.června, uzávěrka je 9.července. Dosavadním předplatitelům rezervuje filharmonie místa do 24.června. Provést rezervaci abonmá je možné pouze osobně v Informačním středisku na náměstí Republiky. Ceny dotovaných vstupenek jsou pro jednotlivé skupiny různé, skupina D představuje částku 300 Kč, je navíc možné využít velký systém slev.

Ilustrační foto: Plzeňská filharmonie