V pražském divadle Kalich se naplno rozběhly zkoušky muzikálu Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové. Produkce již známila kompletní obsazení všech rolí, výtvarnice Simona Rybáková představila návrhy některých kostýmů. Světová premiéra se uskuteční 12. září tohoto roku.

Na otázku, proč zrovna Mauglí, odpovídá producent Michal Kocourek:
“Po muzikálu Robin Hood jsem se začali s jeho autory, Ondrou Soukupem a Gábinou Osvaldovou bavit o další spolupráci. Nejdříve jsme jen nosili témata. Některá jsme zamítli hned, některá podrobovali dalším rozborům, jeden námět dokonce Ondra s Gábinou rozepsali, abychom nakonec zjistili, že nemáme chuť touto cestou dál pokračovat. Až o Gábinině nápadu na nový, osobitý pohled na příběhy z Knih džunglí jsme byli všichni jednoznačně přesvědčeni. Konkrétně na něm tedy pracujeme intenzivně dva roky, postupně se přidávali další členové tvůrčího týmu. V současné době můžu zodpovědně říci, že dílo je hotové a jako autorsky usazené jde do fáze hereckých workshopů, zkoušek, natáčení ve studiu, korepetic a choreografických tréninků. Láká nás, že většina tvůrců zpracovává Kiplingovu předlohu jako představení pro děti, my chceme nabídnout Mauglího jako výpověď o našem světě, která osloví dospělého diváka, aniž by ten malý ztratil možnost sedět v hledišti po celou dobu v úžasu. Dětskou fantazii roztáčíme na plné obrátky, ale texty Gábiny Osvaldové ani hudba Ondřeje Soukupa nejsou přizpůsobeny jen dětem,” vysvětluje Kocourek.

Nově se v Kalichu představí režisérské duo SKUTR
„Věříme, že vznikne rodinný dobrodružný muzikál, plný choreografií a jedinečných pěveckých a hereckých výkonů s poutavým obrazem džungle, která s lehkou ironií zrcadlí náš lidský život. Snažili jsme se najít herce, kteří jsou především výraznými typy. Podivíny, kteří kromě kvalitního zpěvu a schopnosti zvládat svoje tělo mají dar improvizace s potřebnou dávkou humoru. Takový ten humor na pokraji smrti, to je to, co jsme hledali,“ říká člen tvůrčího tandemu Martin Kukučka.

V hlavních rolích:

Mauglí: Jan Cina, Roman Tomeš, Petr Kolman
Panter Baghíra: Jiří Korn, Peter Strenáčik, Jan Sklenář
Rashmí: Michaela Doubravová, Brigita Cmuntová
Rákšasí (matka vlčice): Lucia Šoralová, Vendula Příhodová
Rao (táta vlk)/Sup: Michal Pleskot, Peter Strenáčik
Opičí král/Sup: Jan Kříž, Csongor Kassai
Tygr Šér Chán: Lukáš Kumpricht, Juraj Čiernik
Šakal Tabakí/Sup: Zbyněk Fric, Petr Vančura, Roman Tomeš
Medvěd Balů: Jiří Zonyga, Jan Kaštovský
Had Ká: Vladimír Marek, Jan Vlas
Slon Háthí/Sup: Richard Tesařík, Petr Opava

Ilustrace: Kostýmní návrhy Simony Rybákové (snímky laskavě poskytlo Divadlo Kalich)