Tak to tu opravdu ještě nebylo! Ostravská slavná ulice hospod, diskoték a klubů ožije v muzikálu! Přípravy vrcholí a dnešní premiéra je už beznadějně vyprodaná…
Řeč je o novém muzikálu STODOLNÍ, který s podtitulem West Side Story po Našimu připravují studenti třetího ročníku ostravské Janáčkovy konzervatoře. V režii šéfa Divadla loutek Václava Klemense banda teenagerů chystá podívanou, která prý zahýbe celou Ostravou.

Text původního autorského titulu napsal mladý herec Petr Sedláček, hudbu pak sami studenti školy – Jakub Pachol, Pavla Galdošíková a Michal Sedláček. A proč si autoři vybrali jako téma právě asi nejslavnější ulici České republiky? Na to odpovídají sami:
„Stodolní je fakt luxusní místo, kde se dá hodně hustě zakalit! Jenže bacha na týpky, kteří by chtěli ze Stodolní vytřískat nějaký kačky pro sebe! Protože tihle frajeři dokáží jít fakt přes mrtvoly…“
Pedagog a režisér Václav Klement dodává, že nápad vzešel přímo od studentů a pracovali na něm opravdu sami, bez cizí pomoci. Hra postmoderně parafrázuje shakespearovský motiv dvou znepřátelených skupin z dnes již klasického muzikálu West Side Story. V Sedláčkově pojetí ale nekončí střet smrtí, jde spíš o bujarou zábavu, než nesmiřitelný boj.
„Je to příběh party mladých kluků a holek z různých sociálních vrstev, kteří se scházejí na Stodolní. Nekončíme ale na rozdíl od Shakespeara a Bernsteina tragicky, dokonce v našem díle ani neteče krev,“ upřesňuje Klemens.

Pod hudebním nastudováním muzikálu Stodolní je podepsán skladatel a významný hudební aranžér Vlastimil Ondruška. V hlavních rolích se diváci mohou těšit jak na spoluautory, tak na další studenty a studentky – Kristýnu Liškovou, Šimona Plisku, Štěpána Kaminského, Vlastu Burdu, Barboru Pěchulovou, Martinu Hekerovou nebo Vojtěcha Šárského.

Premiéra se uskuteční dnes 31. března v od 18:30 v sále Janáčkovy konzervatoře, další reprízy jsou naplánovány na 12. dubna a 5. května. S uváděním muzikálu Stodolní se ale počítá pro velký zájem i v příštím školním roce.

Foto: Martin Straka, stodolni.cz a JKG Ostrava