Stalo se v Brně už dobrým zvykem, že v nádherném prostředí Biskupského dvora pod chrámem Petra a Pavla na Petrově budou v létě realizovány inscenace, ze kterých většina byla napsána právě pro tato kouzelná místa. Také letos bude Městské divadlo hostovat pod věžemi Petrova. Premiérou tohoto léta bude hra Mendel aneb Vzpoura hrášků.

V inscenacích uváděných v unikátním prostoru Biskupského dvora se pravidelně dramaturgie věnuje výrazným osobnostem moravské historie. Autorský tým Slovák – Šotkovský – Štěpán by měl inscenací Mendel aneb Vzpoura hrášků završit jakousi volnou, žánrově rozrůzněnou trilogii autorských inscenací koncipovaných pro tento prostor. Po výpravné legendě se zpěvy Baron Trenck a inscenaci Cyril a Metoděj, přichází na řadu příběh světově nejproslulejšího Brňana – zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela, opata augustiniánského kláštera na Starém Brně. Nepůjde o životopisné drama, ale o komediální zpěvohru s původními písněmi, v níž do Mendelova osudu vstupují brněnské legendy a dozvíme se také to, co na opatovy experimenty říká sám starobrněnský hrách. Režisérem inscenace je jako v případě Barona Trencka a Cyrila a Metoděje Stanislav Slovák. Světová premiéra bude 21. června, hraje se potom každý večer do 26. června a od 5. do 7. července.

Těšit se mohou diváci také na další tituly z minulých let – Baron Trenck, bude se hrát v režii Stanislava Slováka 28. a 29. června. Potom úspěšný muzikál My Fair Lady (ze Zelňáku) v režii Stanislava Moši, hraje se 1. až 3. července. Nakonec populární Noc na Karlštejně v režii Igora Ondříčka, na kterou se mohou diváci těšit od 9. do 12. července.

V sobotu 6. června 2015 oslaví MdB na Divadelním dvoře se svými diváky 70 let své existence. Dramaturgie připravila den plný zábavy, ve kterém nebude chybět program pro děti, prohlídky zákulisí, vaření s Alešem Slaninou, art bazar či módní přehlídka. Odvážní šťastlivci si s umělci divadla budou moci zkusit zazpívat a zatančit, oslavu pak zakončí koncert s živým orchestrem. Vedení divadla, herci, zpěváci, tanečníci a všichni, kdo Městskému divadlu Brno fandí, se setkají na Divadelním dvoře. Slavit se bude celou sobotu od 10.00 do 21.00 hodin.

Ilustrační foto: Jef a Tino Kratochvilové, archiv redakce