Původní český muzikál Fantom Londýna, který je v Praze od letošní zimy uváděn v Divadle Hybernia pod název Přízrak Londýna, odjíždí na přelomu června a července na muzikálový festival v jihokorejském Daegu. V tomto třetím největším městě Jižní Koreje probíhá významný muzikálový festival letos již po deváté. Zúčastňují se jej jak inscenace ze samotné hostitelské země, tak z Evropy a dalších zemí světa.

Autorský tým Radim Smetana, Lumír Olšovský, Pavel Bár a Michael Prostějovský nový krimi-muzikál na motivy zločinů Jacka Rozparovače v prostředí viktoriánského Londýna konce 19. století napsal pro Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, kde je uváděn již dva roky před vyprodaným hledištěm. Podobný úspěch prožívá nyní i v pražském Divadle Hybernia. Dokonce lze v obou inscenacích, na kterých se prakticky podílel stejný realizační tým, spatřit i řadu stejných herců. Přejeme Fantomovi Londýna, aby ve světové konkurenci obhájil dobré jméno českého muzikálu. V průběhu festivalu proběhne pět jeho představení.

Cestu záhadného vraha londýnských prostitutek na asijský kontinent pro vás budeme ve spolupráci s agenturou Musical media nadále sledovat.

Foto: Plakát (repro redakce)