Čtvrtečním koncertem chce Plzeňská filharmonie dokázat, že dělení hudby na žánry a zejména pak na hudbu vážnou a tu ostatní, nemá smysl. Zahraje totiž nejznámější šlágry českého krále dechové hudby! K největším hitům Josefa Poncara patří polka Já nemám nic, Až já budu rukovat, Vy zvonky v Loretě nebo Přes dvě vesnice. Zazpívají Ivana Brožová, Jana Puterová, Vratislav Velek a Josef Oplt. Filharmonici budou hrát pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera. Večerem provází Karel Vydra. Koncert se koná v Měšťanské besedě v Plzni a začíná v 19 hodin.

Rodačka z Podkrkonoší Ivana Brožová (1962) se již od dětství prosazovala svým talentem v různých pěveckých soutěžích. Od roku 1978 studovala operní zpěv na konzervatoři v Pardubicích u profesorky Svatavy Šubrtové. Její zájem se však zaměřil směrem k populární hudbě. V roce 1984 získala 2. místo v celonárodní soutěži Hledáme nové talenty v Jihlavě. To odstartovalo její pěveckou kariéru. Od roku 1988 je její profesionální dráha spojena s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR. Kromě toho vystupuje s různými orchestry, ať to jsou dechovky, big bandy či jiná seskupení. Její repertoár je široký. Můžete ji vidět v kroji, jak zpívá od srdce písničky autorů české dechovky nebo ve večerní toaletě, a válí swing.

Josef Oplt (1947) pochází z Kladna. Hudbě se věnoval od mládí, v roce 1970 se stal vítězem celostátní soutěže zpěváků popmusic Talent 70. Od téhož roku byl sólistou Ústřední hudby Čs. armády. Roku 1981 absolvoval konzervatoř a od roku 1984 byl sólistou Hudebního divadla Karlín, kde vytvořil řadu tenorových rolí: Popiela v Nedbalově Polské krvi, Orlofského ve Straussově Netopýrovi (s touto rolí se zúčastnil turné po Japonsku, Německu), Boniho v Čardášové princezně, roli Pluta v Offenbachově Orfeovi v podsvětí, v Hašlerově – Šamberkově Podskalákovi hrál Václava, v Lehárově Veselé vdově Rosillona, ve Frimlově operetě Rose Marie (1999) postavu seržanta Malona, aj. V muzikálu My Fair Lady vytvořil roli Fredyho a v Noci na Karlštejně (2004) si zahrál a zazpíval Velitele stráže. Byl stálým hostem operety Divadla J. K. Tyla v Plzni a je známý jako zpěvák dechových orchestrů. Spolupracuje s Českým rozhlasem, Supraphonem a televizí. Často účinkuje v Hudebním divadle Karlín a divadelní společnosti Háta.

Jana Puterová (1963) byla od dětství členkou dětského pěveckého sboru Bambini di Praga, s nímž absolvovala mnoho koncertů v ČR i v zahraničí (později působila jako jeho manažerka). Další pěvecké vzdělání získávala v Plzni u profesorky Ludmily Kotnauerové a v Praze u profesora Miloslava Pospíšila. V roce 2009 úspěšně absolvovala učitelství pro SŠ na Západočeské univerzitě v Plzni, obor hudební výchova a sólový zpěv. V letech 2006 – 2009 byla členkou operního sboru Divadla J. K. Tyla v Plzni. V současné době je externí členkou sboru Státní Opery Praha a hlasovou poradkyní Českého chlapeckého sboru v Hradci Králové, spolupracuje s Českým rozhlasem v Plzni. V roce 2007 založila vokální soubor KrisKrosKvintet, ve kterém zpívá altový part a zastává funkci manažerky.

Vratislav Velek (1953) je známým zpěvákem působícím především v oblasti dechovky. Jeho jméno najdeme na řadě CD, v této oblasti pravidelně spolupracuje s Josefem Poncarem mladším. Jako sólista zpívá v současné době v kapele Krajanka Václava Hlaváčka, Květovanka a v tanečním orchestru Kladno band. Spolupracuje ovšem i s jinými tělesy např. s Ústřední hudbou Armády ČR a dechovou kapelou Moravanka Jana Slabáka. S manažerkou Helenou Viktorínovou pracuje na programu určeném pro německy mluvící země.

Foto: Plzeňská filharmonie a archiv rodiny Josefa Poncara