MILÍ ČTENÁŘI,
jak jistě víte, náš magazín doplnil českou muzikálovou internetovou mozaiku před více než rokem. Za tu dobu jsme pro Vás, doufáme, vyzráli v důvěryhodný zdroj, kde najdete plejádu zajímavých informací, aktualit, recenzí, rozhovorů a fotografií. Našimi spolupracovníky se stala řada uznávaných osobností z divadelního i novinářského světa.

Náš portál se snažíme stále vylepšovat a přicházet s dalšími novinkami. Zatímco divadelníci si užívali zasloužených prázdnin (alespoň někteří), my v součinnosti s naším webmasterem usilovně pracovali na dalších vylepšeních našeho magazínu. První změnou, na kterou bychom Vás rádi upozornili, je modernější a přehlednější vzhled webu, samozřejmě v duchu našeho tradičního designu, který vychází z myšlenky divadelního přítmí, ze kterého vystupují dějové obrazy. Součástí tohoto designu je výřez ze snímku Petera Neuberta, uveřejněný s laskavým svolením Divadla F.X.Šaldy Liberec. Doufáme, že oceníte i přechod na klasické tlačítkové ovládání menu. Nový vzhled funguje do září v testovacím provozu a data v jednotlivých položkách menu budeme postupně doplňovat a aktualizovat.

Zcela nově budete nacházet na našem webu také videoukázky z operet a muzikálů. Jako první budeme postupně zařazovat videa z produkce Divadla J.K. Tyla v Plzni, brzy, jak doufáme, přibudou další scény. Videoprezentace plzeňských inscenací, která vznikla na náš popud, je výsledkem jednání mezi námi, šéfem souboru muzikálu a operety Romanem Meluzínem a ředitelem DJKT Plzeň Janem Burianem. Naše vřelé poděkování patří tiskové mluvčí Evě Ichové, která byla propagátorkou našeho nápadu od samého počátku a samozřejmě Romanovi Meluzínovi, jenž se ujal výběru a dramaturgie ukázek, stejně jako Jaroslavu Valentovi, který jim dal finální podobu.
Domníváme se, že zařazená videa umožní lepší výpověď o jednotlivých inscenacích. Zájemci o vstupenky poskytnou prvotní informaci o představení, divákům možnost vrátit se k již zhlédnuté produkci a vzdálenějším muzikálovým fanouškům alespoň živou ukázku, jak se divadlo dělá jinde.

Zatím poslední horkou novinkou je muzikálové rádio, které si ode dneška můžete pustit přes náš web. Naším partnerem se nově stalo internetové M Radio, jenž je prvním kvalitním muzikálovým rádiem u nás, které pouze nesupluje formou jakéhosi automatu domácí přehrávač, ale nabízí i moderované vstupy, muzikálové zprávičky, soutěže, stále oblíbenější písničky na přání a řadu speciálních bloků.

Stojíme těsně před startem nové divadelní sezony, která, je-li to vůbec možné, bude ještě bohatší, než ta loňská. Vždyť jen v prvních dvou měsících nás čekají premiéry Johanky z Arku, Polské krve, Kytice, Songu pro dva či Kudykama v Praze, muzikálu Sliby chyby v Plzni, česká premiéra Mozarta v Brně a další novinky. Ač horké léto pomalu končí, čeká nás neméně „horký“ muzikálový podzim. Celý tým internetového magazínu www.musical-opereta.cz se těší, že jej strávíte v divadelních hledištích právě naším prostřednictvím!

Ilustrační foto: Josef Hrubý (DJKT Plzeň, Vévodkyně z Chicaga)