hluboka

Divadlo Pikl zve na muzikálové koncerty

Divadelní léto zve už tradičně k návštěvě Hluboké nad Vltavou. V kulisách nádherného zámku zde zazněla už nejedna hra a nejeden muzikál. Letos Divadlo Pikl nastudovalo komedii Charleyova teta a ve dvou termínech se chystá velký muzikálový koncert z děl  hudebního skladatele Zdeňka Bartáka.

Oxfordské univerzitní koleje, konec 19. století. Mladistvě ztřeštění spolužáci Charley a Jack mají v úmyslu požádat své vyvolené o ruku, ale dobová etiketa si žádá doporučení důvěryhodné osoby. Charleyho má navštívit bohatá tetička z Brazílie a problém se zdá být vyřešen. Jenže teta ne a ne dorazit a slečny už jsou na cestě. Zoufalá situace si žádá zoufalé řešení. Taková je světoznámá komedie Charleyova teta, která zazněla na zámeckém nádvoří poprvé 1. července a do konce prázdnin se objeví ještě osmkrát. Krom místních hvězd se v obsazení objeví i Dalibor Gondík.

Obsazení:
Jack Chesney – Lukáš Randák/Pavel Šturma
Charley Wykeham – Dalibor Gondík/Martin Havlín
Brasset – Miroslav Surka
Lord Fancourt Babberly – Zdeněk Pikl
Kitty Verdunová – Věra Vodičková/Jana Michalová
Amy Spetiguová – Zuzana Benešová/Barbora Šanderová
Plukovník Sir Francis Chesney – Aleš Chrt
Stephen Spettigue – Luděk Šindelář
Dona Lucia d´ Alvadorez – Věra Pašková/Dagmar Volfová
Ela Delahayová – Milada Štěchová/Radka Vacková

Režie: Gustav Skála

 

Muzikálové příznivce pak jistě potěší dva koncerty ze slavných melodií hitmakera Zdeňka Bartáka. Po oba večery, 24. července a 13. srpna 2016,  zazní písně z muzikálů Romeo  a Julie, Jedna noc na Karlštejně a Casanova. Diváci se mohou těšit na populární písně, které zazpívají Lukáš Randák, Zuzana Benešová, Jan Kopečný, Dalibor Tolaš, Eliška Ochmanová, Michaela Nosková a další.

Celému Divadelnímu létu na Hluboké předcházelo koncertní provedení jednoho z nejlepších českých muzikálů Romeo a Julie, které proběhlo 9. června 2016 na zámku v Liblících. Šlo o koncert v rámci výročí jedné mezinárodní společnosti. Všichni rádi zavzpomínali na nesmrtelné  melodie z pera Zdeňka Bartáka, které tři roky rozeznívaly nádvoří zámku Hluboká při Divadelních létech. Zpívali Zuzana Benešová, Lukáš Randák, Jan Kopečný a Dalibor Tolaš.

romeo 8

 

 

P1140094

Ilustrační foto: Josef Hrubý, Vítězslav Sladký a archiv redakce