Včerejší večer patřil v Moravském divadle v Olomouci muzikálu – a proto měl kostýmovaný koncert celkem jasný název: Muzikálový večer.
V podání sólistů olomouckého divadla zazněly songy z těch nejslavnějších českých i světových děl: West Side Story, Fantom Opery, Les Misérables, Zpívání v dešti, Jesus Christ Superstar, My Fair Lady, ale také třeba z populární „koňské opery“ Limonádový Joe. Nechyběly ani proslavené písně, jako je Bossa nova nebo Summertime.

Za doprovodu velkého muzikálového orchestru se na jevišti vystřídali sólisté opery a operety, zpívající činoherci i sbor a balet Moravského divadla. Důležitým protagonistou produkce byl bezpochyby Richard Mlynář, který se představil divákům jednak jako brilantní klavírista v Gershwinově Rapsodii v modrém a současně vytvořil nové aranže mnoha muzikálových melodií.
Hostem večera se stala mladá pěvkyně Anna Jelínková, absolventka brněnské konzervatoře a Hudební fakulty na JAMU. Ta již během studia na konzervatoři nastudovala například roli Bastienky v Mozartově Bastien a Bastienka a Nevěsty v Hlasu lesa B. Martinů. Na HF JAMU ztvárnila Sávitrí ve stejnojmenné opeře G. Holsta a zejména pak Rózu Poupětovou v ojedinělém provedení klasické anglické operety Ruddigore autorské dvojice Gilbert & Sullivan. Zmíněná umělkyně dlouhodobě spolupracuje s několika hudebními tělesy, jako je pěvecký sbor při PF UP Olomouc, je členkou Komorní opery Hudební fakulty JAMU, kde k jejím nejvýraznějším úspěchům patří jedna z hlavních rolí v Menottiho opeře Medium a znají ji i diváci Městského divadla v Brně, kde zpívala například v operetách Veselá vdova, Netopýr a v inscenaci Nedbaloviny.
Olomoucké divadlo tak na vlnách muzikálových melodií zpříjemnilo mnoha svým divákům vstup do nového pracovního týdne.

Ilustrační foto: Jan Procházka (My Fair Lady na scéně Moravského divadla Olomouc) a upoutávka na Muzikálový večer