Plzeňský dětský sbor při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany vedený Bedřiškou Koželuhovou sklízí řadu úspěchů u nás i v zahraničí. Jeho repertoár už dávno nezahrnuje jen tradiční sborové písně, ale putuje napříč žánry. Zpívá vážnou hudbu, lidové písně, koledy, ale také repertoár světových popových hvězd.

Ve čtvrtek 13. listopadu zazní ve „staré Alfě“ nový koncertní program s názvem „Slavné muzikálové melodie“. A posluchači se opravdu mají nač těšit! Uslyší písně z nejúspěšnějších světových muzikálů, jako jsou West Side Story, Jesus Christ Superstar, Cats nebo Les Misérables (Bídnici). Tyto světoznámé hity ještě doplní melodie z děl českých, ale neméně úspěšných – z populárních filmových muzikálů Starci na chmelu a Noc na Karlštejně. Lahůdkou pak jistě budou dvě hudební ukázky z muzikálu Romeo a Julie hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Právě tento titul sklízí obrovský úspěch během open air produkcí na zámku Hluboká nad Vltavou, napsán byl ovšem původně pro Státní operu v Soulu a může se pochlubit cenou GRAND PRIX 2002 za 1. místo jako nejlepší muzikál asijského kontinentu, hudební skladatel Zdeněk Barták pak získal hlavní cenu v kategorii nejlepší hudba roku.

Slovem program doprovodí publicista, textař a člen muzikálové poroty Cen Thálie Vítězslav Sladký. Koncert plný krásných písní a nejednoho překvapení začíná 13. listopadu 2014 v 18 hodin ve Společenském sále Alfa na Americké třídě.