Z dalšího muzikálového projektu odstoupila krátce před premiérou jeho hlavní hvězda – Ilona Csáková přerušila spolupráci s produkcí muzikálu Kladivo na čarodějnice, který bude mít premiéru už za tři týdny v Divadle Milénium. Nestalo se tak ovšem jako v případě Ivety Bartošové po hádce s režisérem /Mona Lisa/, ale ze zdravotních důvodů. Csáková nadále nebude zkoušet svoji roli hraběnky Angelie z Galle kvůli rizikovému těhotenství. Populární zpěvačka se dle vlastního vyjádření musí šetřit a vzdát se na doporučení lékařů veškerých aktivit, které by mohly ohrozit osud ještě nenarozeného dítěte. Přestože ji měl muzikál posunout zpět na přední místa českého šoubyznysu, nechce riskovat a všechny pracovní aktivity odsunula stranou. Dítě, na které se Ilona Csáková velmi těší, čeká s brněnským podnikatelem Radkem Vonešem.

Kladivo na čarodějnice bude mít příznačně premiéru 30.dubna v Divadle Milénium, které je dosud považováno za smolnou scénu. Bez většího úspěchu se v něm hrál nejprve původní český muzikál Rusalka podle stejnojmenné opery Antonína Dvořáka a příliš dobře si v něm nevedli ani Starci na chmelu a světoznámé Cats A.L.Webbera. Snad tuto smůlu prolomí právě chystaná česká novinka z pera autorů Pavla Holého, Milana Levého a Jana Krůty. Příprava tohoto multimediálního muzikálu trvala přes dva roky a jeho předlohou je skutečná historie českých zemí 17. století. Inkviziční procesy na Moravě ve Velkých Losinách a v Šumperku měly na svědomí 101 upálených obětí. Jejich osudy zpracoval scénárista Marek Kožušník do muzikálového příběhu, v němž vystihl podstatu tehdejší doby v hlavních postavách – Zuzaně Voglickové, děkanovi Kryštofu Lautnerovi, inkvizičnímu soudci Bobligovi z Edelstadtu a jeho přisluhovači hrbáčovi.

Produkce Kladiva na čarodějnice tvrdí, že muzikál bude dostatečně atraktivní i bez mediální hvězdy Ilony Csákové. V hlavní roli hraběnky Angelie nyní bude alternovat Sisa Sklovská s Michaelou Zemánkovou a Gabrielou Pártlovou, která zářila v televizním X Factoru jako „sexy barmanka“. Setká se tu nejen se svým kolegou Jiřím Zonygou, ale i s plejádou osobností, které už na českém muzikálovém dvorečku zaznamenaly řadu úspěchů. Zde můžeme jmenovat například operního pěvce a režiséra Oldřicha Kříže, jeho syna – zpěváka a výtvarníka Jana Kříže, Zbyňka Frice, Vladimíra Marka, Radima Schwaba, Petera Strenáčika nebo Janu Zenáhlíkovou. Diváckým lákadlem má být i účast populárního baviče Ladislava Hrona.

Osoby a obsazení hlavních rolí:

Hraběnka Angelie – Sisa Sklovská / Martina Pártlová / Michaela Zemánková
Schmidt – Jan Kříž / Vladimír Hron / Jan Urban
Zuazan – Markéta Zehrerová / Zuzana Ďurdinová / Petra Janková
Boblig – Radim Schwab / Ladislav Spilka
Kat – Jiří Zonyga / Lešek Semelka / Petr Dopita
Lízl – Alena Knoflíčková / Barbora Popelková / Irena Máchová
Hrbáč – Vladimír Marek / Lukáš Kumpricht / Peter Strenáčik
Lautner – Oldřich Kříž / Zbyněk Fric / Karol Csino

Foto: Archivní snímek Ilony Csákové