Míša Nosková s Janem Křížem se opět sejdou na jednom jevišti, a to hned během dvou koncertů s názvem Večer světových muzikálů. Po Dětech Ráje můžete tyto dva muzikálové zpěváky vidět 10.6. v Domě Kultury od 19:00 na Kladně a 13.6. v Praze v Casa Gelmi na Korunní 30 od 19:30. Večerem světových muzikálů však nebudou proplouvat sami. Společně s nimi jejich plavbu podpoří sólista Státní opery Praha Oldřich Kříž a vy se tak budete moci nechat unést na vlnách melodií z Fantoma Opery, Bídníků, Miss Saigon, Jekylla and Hydea, Cats, Drákuly, Monte Christa a dalších předních muzikálů.

MÍŠA NOSKOVÁ
Brněnská rodačka bydlí několik posledních let v Praze. Už v době gymnaziální docházela na jazzový zpěv na ZUŠ, po maturitě začala studovat Divadelní vědu na FF Masarykovy univerzity. Má za sebou ukončený druhý ročník muzikálového herectví na JAMU v Brně a zpěv studuje nadále i soukromě. Zviditelnila se zejména během druhého ročníku soutěže Česko hledá Superstar. Na základě televizního úspěchu vstoupila na pražskou muzikálovou scénu. Hrála například v Bídnících, Producentech, Draculovi, Dětech ráje, velkou popularitu jí pak přinesly velké role v muzikálu Jekyll a Hyde a v operetě Emmericha Kálmána Čardášová princezna. Před pěti lety jí vyšlo album No Mercy, nyní chystá druhou sólovou desku.

JAN KŘÍŽ
V současné době jeden z nejvyhledávanějších muzikálových herců nastupující generace. Přestože pochází z divadelní rodiny, nevystudoval herectví, ale na střední škole tvorbu hraček a dekorativních předmětů. Pokračuje ve studiu scénografie a již navrhl asi 15 – 20 realizovaných dekorací pro divadla v Praze, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem či Opavě. Jako zpěvák dostal příležitost poprvé, rovněž po účinkování v Superstar, v DJKT v Plzni v muzikálu Kniha džungle. Následovala West Side Story, Koločava, Řek Zorba, Touha, Johanka z Arku, Jack Rozparovač, Sugar, Spamalot až k velkolepému vítězství v televizním castingu Cesta ke slávě, v němž získal angažmá pro titulní roli v připravovaném muzikálu Robin Hood.

OLDŘICH KŘÍŽ
Operní pěvec, syn režiséra Oldřicha Kříže st. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze a začínal v operních souborech libereckého a českobudějovického divadla. V roce 1994 byl angažován jako sólista Státní opery Praha, kde byl jeho prvním výrazným úspěchem Poeta v Rossiniho opeře Turek v Itálii v režii Josefa Bednárika. Po vynikajících ohlasech u odborné kritiky mu byly přiděleny další velké role barytonového repertoáru. Vystupuje na mnoha českých i zahraničních jevištích. Účinkoval však i v mnoha muzikálech a operetách (Netopýr, Girofle-Girofla, Čardášová princezna, Piráti z Penzance…). V poslední době se často věnuje režii, a to jak titulů operních, tak muzikálových (Sugar v Divadle F.X. Šaldy v Liberci).

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal

Foto: Plakát Večera světových muzikálů a archivní portréty umělců