V pátek a v sobotu 4. a 5. prosince hostoval soubor Divadla Kalich na Nové scéně v Bratislavě s kultovním muzikálem Onřeje Soukupa, Gabriely Osvaldové a Jiřího Hubače Johanka z Arku. Během prvního představení aplaudovali diváci nejen novému scénickému provedení inscenace, ale zejména výkonu slovenské rodačky Lucie Šoralové v titulní úloze. Nic nenasvědčovalo, že by tomu v sobotu mělo být jinak… Současné virozy jsou však velmi nevyzpytatelné (včera jsme například informovali o odloženém koncertním představení muzikálu Jesus Christ Superstar) a náhlá hlasová indispozice postihla i Luciu Šoralovou. Celé představení se tak ocitlo v okamžitém ohrožení.
Produkce doslova za pět minut dvanáct kontaktovala mladičkou zpěvačku Radku Špáňovou, která má úlohu nastudovanou jako studijní úkol a povětšinou v inscenaci zatím zpívala menší role svaté Markéty a zároveň v company ztvárňovala selku, dvořanku, markytánku či soudkyni. Přestože je pro ní účinkování v Johance muzikálovým debutem, zaujala skvělým zpěvem i svým půvabem již během konkurzů, kde zazpívala píseň Most přes minulost.
Radka tedy v obrovském časovém presu nastoupila na letišti v pražských Vodochodech do přivolaného aerotaxi a odletěla do slovenské metropole. Z bratislavského letiště následoval super rychlý přesun do divadla, během něhož se v autě převlékala do kostýmu. Přestože byl začátek představení posunut o hodinu, diváci prokázali za dané situace ukázkovou trpělivost, za níž je vycházející muzikálová hvězda odměnila strhujícím výkonem. Stala se hrdinkou večera a po představení obdržela kytici bílých růží za zachránu programu přímo od nemocné Lucie Šoralové. Bratislava tak viděla neplánovaně dvě představitelky Johanky, obě odměněné standing ovations.
A dobrá zpráva nakonec:
ZÍTRA, 10. PROSINCE, BY SE PODLE NAŠICH INFORMACÍ MĚLA RADKA ŠPÁŇOVÁ PŘEDSTAVIT V TITULNÍ ROLI JOHANKY Z ARKU I PRAŽSKÉMU PUBLIKU NA DOMÁCÍ SCÉNĚ DIVADLA KALICH!

Foto: Nová scéna Bratislava (Radka Spáňová uprostřed) a produkce Divadla Kalich

Vstupenky na zmíněné představení můžete zakoupit zde.Ticketportal