Již zítra odpoledne se ukuteční v kostele CČSH Brno – Královo Pole premiéra nového muzikálu Jiřího Zmožka VELKÝ PŘÍBĚH LÁSKY, KTERÁ PŘEMOHLA SVĚT s texty skladatelova syna Marcela Zmožka. Dílo pojednává o neobvyklé cestě apoštola Pavla. Ten je jednou z nejdůležitějších biblických postav, o jeho osudech vypráví Nový zákon. Je řazen mezi apoštoly, přestože mezi původních dvanáct nepatřil a s Ježíšem se osobně nesetkal, vyjma zázraku obrácení na cestě do Damašku. Jeho zásluhou se křesťanství začalo šířit mezi pohany a stalo se světovým náboženstvím. Proto je často považován za faktického zakladatele křesťanství.

Jak známo, Jiří Zmožek patří k nejúspěšnějším českým skladatelům populární hudby. Složil stovky písní pro mnoho různých významných českých zpěváků a zpěvaček, k nimž patří například Karel Gott (To musím zvládnout sám, Zvonky štěstí), Hana Zagorová (Nešlap nelámej, Biograf láska), Marie Rottrová (Ten vůz už jel), Michal Tučný (Tam u nebeských bran), Helena Vondráčková (Nahrávám) či Věra Špinarová (Meteor lásky). Pro sebe napsal krom dalších skladeb hit Už mi, lásko není 20 let.
Po podnikatelském i rodinném krachu v roce 1994 se upnul k víře v Boha. Od té doby se věnuje skládání křesťanských písní a duchovní službě.
V novém muzikálu vystoupí společně se sólisty Janou Crown Peřtovou, Igorem Mamojkou, Viki Sklářem, Štěpánem Hulcem, Ivanou Kopeckou a Darinou Vrbovou a za spoluúčasti velkého pěveckého sboru.