Hudební skladatel Jiří Zmožek uvede svůj biblický muzikál Velký příběh lásky, která přemohla svět v premiéře na scéně historické budovy Slovenského národního divadla v Bratislavě v neděli 18. září. Předtím již dílo zaznělo také v Brně.

Jedná se o koncertní verzi představení, kde stočlenný velký pěvecký sbor a deset sólistů představí divákům život a poselství apoštola Pavla. Paralelně s hlavní dějovou linkou se odehrává také příběh návratu jeho ztraceného syna Démase. Autorem hudby je samozřejmě Jiří Zmožek, taxty písní napsal jeho syn Marcel. Vybrané sólové party bude zpívat Jozef Kundlák, populární sólista opery SND Bratislava. K úvodnímu slovu v historické budově SND přijal pozvání bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský.

Jiří Zmožek patří mezi největší hitmakery v historii naší populární hudby, na svém kontě má šlágry jako Zvonky štěstí, Biograf láska, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Už mi lásko není dvacet let, Nejhezčí dárek,To musím zvládnout sám, Tam u nebeských bran nebo Ave Maria.. Bývá označován za největšího melodika české pop-music a jeho písně interpretují nejznámější čeští zpěváci, jako Karek Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Michal Tučný, Helena Vondráčková či Leona Machálková. V posledních letech žije na Slovensku, kde právě svůj první muzikálový projekt připravoval.

Foto: Archiv Jiřího Zmožka