Dlouho očekávané obsazení muzikálu Aida hudebního skladatele Eltona Johna a libretisty Tima Rice dnes odtajnilo Hudební divadlo Karlín. Slavnostní premiéry se uskuteční 4. a 5. října 2012 a po představení jedné z představitelek Aidy (Dasha) a Amneris (Lucie Bílá) je tady, po schválení zahraniční agenturou zastupující autory muzikálu, chvíle, kdy i ostatní postavy tohoto úspěšného světového muzikálu získávají své první české představitele.

AIDA v Hudebním divadle Karlín (česká premiéra):

Režie: Gabriel Barre
Kostýmy a scéna: Michaela Hořejší
Choreografie: Ivanka Hannichová
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Light design: Jozef Celder
Sound design: Petr Ackermann

Osoby a obsazení:

Aida: Dasha, Kamila Nývltová
Amneris: Lucie Bílá
Radames: Václav Noid Bárta, Marián Vojtko
Zoser: Jiří Korn, Lukáš Kumpricht
Mereb: Jan Urban
Nehebka: Kateřina Nováková, Veronika Vyoralová
Faraon: Oldřich Král

Muzikál, který vznikl na téma slavné opery Giuseppa Verdiho, měl broadwayskou premiéru v Palace Theatre v březnu roku 2000. Dílo pochází z produkčního domu Walta Disneye a scénář vychází z dětské verze zmíněné opery. Premiérová inscenace muzikálové Aidy se dočkala 1.852 repríz a získala čtyři ceny Tony Awards. Nahrávka s písněmi z muzikálu se zároveň pyšní cenou Grammy.

Lucie Bílá pro náš magazín na tiskové konferenci muzikuálu Aida ke své nové roli uvedla:

“Aida je nádherný muzikál, který mě hned při čtení textů rozbrečel. Můj řidič se mi smál, když mne viděl fňukat nad scénářem a divil se, že čtu nový muzikál… Ale opravdu je to dojemné. V díle jsou dvě nádherné ženské role – a já prý jsem předurčená k tomu být Aida. Sama jako producent bych řekla ‘ano, Lucie Bílá je Aida’. Ale zpěvačka ve mně říká, že se mi tam víc líbí ta druhá role, protože je jiná, než je Carmen, Johanka nebo Aida. A já z Carmen odcházím proto, že si chci zahrát něco jiného. Proto nebudu v muzikálu Aidou, ale princeznou Amneris, která má nejen jiný kostým, ale také jinou povahu i jiný jevištní vývoj. Moje volba pochází od srdce a titulní úlohu tentokrát bude hrát moje úžasná kolegyně Dasha, které jsem léta na jevišti přebírala jako Carmen chlapa a teď bude v novém muzikálu přebírat muže ona mně.”

Foto: Vítězslav Sladký