Hana Holišová, Michaela Horká, Petra Janečková, Libor Matouš, Milan Němec a Tomáš Savka mohou už 30. září získat Ceny Thálie v kategorii muzikál, opereta a jiný hudebnědramatický žánr. Nominace dnes odtajnila Herecká asociace na tiskové konferenci v Showroomu LASVIT v Praze.

MUZIKÁL ŽENY
Hana Holišová(Marta, Letní scéna Musea Kampa, Praha)
Michaela Horká (Sweeney Todd: Ďábelský lazebník z Fleet Street, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava)
Petra Janečková (Makropulos musical, Východočeské divadlo, Pardubice)

MUZIKÁL MUŽI
Libor Matouš (Medicus, Městské divadlo Brno)
Milan Němec (Matilda, Městské divadlo Brno)
Tomáš Savka (Producenti, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava)

Širší nominace pak získali Eva Burešová, Kristýna Daňhelová, Nina Horáková, Pavla Janiššová, Karolina Kabele, Berenika Kohoutová, Esther Mertová, Roman Harok, Jakub Hliněnský, Lukáš Janota, Pavel Klimenda, Radek Melša, Lukáš Randák, a Jakub Žídek.

Ceny za celoživotní umělecké mistrovství letos v oboru činohry převezmou Daniela Kolářová a Stanislav Šárský. V opeře pak Jan Hladík, baletu, tanci a pohybovém divadle Miroslava Pešíková a v muzikálu, operetě a jiných hudebnědramatických žánrech František Zacharník.

Slavnostní večer proběhne 30. září od 20 hodin na jevišti Národního divadla v Praze. Jde o jubilejní třicátý ročník prestižních Cen Thálie. V průběhu přímého televizního přenosu bude vyhlášeno 19 laureátů (Ceny Thálie za mimořádné jevištní výkony v jednotlivých oborech, Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oborech činohra, opera, balet a muzikál; mimořádné Ceny Thálie: Cena České akademie divadelníků, Cena za šíření divadelního umění v TV a Cena do 33 let).

Kompletní přehled nominovaných ve všech kategoriích naleznete ZDE: www.cenythalie.cz