Velmi kuriózní nahrávku vydala společnost Musical-media ve spolupráci s Českým rozhlasem a Mezinárodní konzervatoří Praha. Jedná se o neprodejné studiové album Fantom Londýna, na kterém posluchači najdou pět písní ze stejnojmenného muzikálu Radima Smetany, Michaela Prostějovského, Lumíra Olšovského a Pavla Bára, jenž měl světovou premiéru v květnu v NDM v Ostravě. Snad můžeme prozradit, že se momentálně Fantom proměňuje v Přízrak Londýna a brzy zamíří na Prahu.

K největším zajímavostem vydaného alba patří skutečnost, že pětici písní z muzikálu mohou posluchači vyslechnout jak v podání hvězd pražské muzikálové scény, tak v interpretaci původně obsazených ostravských umělců či studentů zmíněné Mezinárodní konzervatoře. Jako bonus dále nalézáme na CD dvě původní písně Tomáše Živora s názvy Dál a Klíč k poznání, z nichž první otextoval Michael Prostějovský a druhou Patrick Fridrichovský. Symfonický orchestr Českého rozhlasu řídí dirigent Vladimír Popelka.

Náměstek generálního ředitele ČRo pro program a vysílání René Zavoral k celému projektu říká:
“Vznik tohoto projektu splnil vlastně hned tři záměry naráz: Český rozhlas uvedl počátkem září do provozu exkluzivní nahrávací Studio 1 a hledal vhodný projekt, který by jeho kvality prověřil. Dále jsme se rozhodli, že jedním z poslání veřejnoprávního rozhlasu je podpora mladých talentů, takže jsme uzavřeli deklaraci o spolupráci s Mezinárodní konzervatoří Praha. A v neposlední řadě, agentura Musical-media, respektive umělci, které sdružuje, se podílejí na výuce v MKP. Není proto náhoda, že tyto tři subjekty spojily svoje síly i na projektu prvních nahrávek v novém studiu, neboť Musical-media zároveň zastupuje autorská práva k českému muzikálu Fantom Londýna, který letos s mimořádným ohlasem uvedlo Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. Agentura Musical-media se stala vydavatelem tohoto alba, které slouží výhradně k propagačním a nekomerčním účelům, a to jak k prezentaci jednotlivých skladeb a zúčastněných sólistů, tak i studentů MKP,” vysvětluje René Zavoral.
Jak nám sdělil textař a překladatel Michael Prostějovský, skladby Dál a Klíč k poznání jsou již umístěny na Youtube a nahrávky z Fantoma tam objeví v nejbližší době.

Track list CD Fantom Londýna:

Šup tam s ním (Roman Říčař, Dasha a Fantomáci)
Náš malý svět (Daniela Ungrová a Fantomáci)
Svět nezbavil mě nadějí (Monika Absolonová)
Večeře (Dasha a Roman Říčař)
Vládnout není snadné (Jitka Zelenková a Fantomáci)

Náš malý svět ( Hana Fialová)
Svět nezbavil mě nadějí ( Martina Šnytová)
Večeře (Jana Kurečková a Lukáš Adam)

Bonus:
Dál (Jakub Hübner)
Klíč k poznání (Daniela Ungrová a Jakub Hübner)

Zároveň ústy Michaela Prostějovského čtenářům našeho magazínu Musical-opereta přejí hodně muzikálových zážitků v novém roce 2014 tvůrci a realizátoři muzikálu Přízrak (Fantom) Londýna!

Foto: Repro Musical-media