Pardubické Východočeské divadlo patří vedle Městského divadla v Brně k nemnoha našich scénám, které vydávají muzikálové melodie ze svých inscenací na CD. Díky zmíněné a mnohdy nedoceněné aktivitě VCD již mohli posluchači obohatit své fonotéky o alba nahrávek z muzikálů Zpívání v dešti, Muž z kraje La Mancha, My Fair Lady, Sugar, Cikáni jdou do nebe či Pokrevní bratři. Nyní divadlo doplnilo kolekci svých CD o oblíbený český titul BALADA PRO BANDITU.

Nahrávka vznikala během listopadu ve zvukovém studiu Východočeského divadla. Hudbu nahrála folk-folklórní skupina Trdlo, písně nazpívali představitelé hlavních a větších rolí spolu s doprovodným sborem. Na výsledném CD nalezneme více než 30 známých hitů, jako jsou například Zabili, zabili, Nepůjdu od tebe či Tam u řeky, ale i drobné úryvky dialogů. Hudební režie se ujal Václav Trunec z kapely Trdlo, režie mluveného slova se chopil dramaturg divadla Zdeněk Janál.

“Slavnostní křest CD se uskuteční v pondělí 30. prosince po jubilejní dvacáté repríze Balady pro banditu, zakoupit si ho však můžete již nyní v předprodeji divadla či v divadelním obchůdku ve foyer,” sdělil našemu magazínu tiskový mluvčí VČD Pardubice Radek Smetana.

Pardubická verze legendárního zbojnického muzikálu z pera Milana Uhdeho s hudbou Miloše Štědroně, ale v originální úpravě a novém hudebním aranžmá Marka Ivanoviće, měla premiéru 15. června 2013 na Kunětické hoře, během sezóny se s úspěchem hraje i v Městském divadle. Příběh zbojníka Nikoly Šuhaje režíroval Michael Tarant, který do hlavních rolí obsadil domácího Jana Musila a Tomáše Lněničku z královéhradeckého Klicperova divadla, kteří se alternují v roli Nikoly, a Petru Tenorovou, jež ztvárňuje Nikolovu lásku Eržiku. V dalších rolích hrají Zdena Bittlová, Ladislav Špiner, Petr Dohnal či Josef Vrána.

Foto: VCD Pardubice