Ve čtvrtek 26.11. se v pražském kině Evald konal po filmové projekci křest DVD muzikálu Dracula. Ten se po třinácti letech od světové premiéry znovu vrátil na jeviště, tentokrát do Divadla Hybernia. Je moc dobře, že se takový projekt uskutečnil, protože muzikál Karla Svobody a textaře Zdeňka Borovce si své DVD jistě zaslouží. Vlastně se jedná o dvojdisk, neboť jeho součástí je ještě druhé DVD s bonusy ze zákulisí.
Slavnostního křtu se po představení zúčastnila většina jeho hvězd. Dorazil i Aleš Háma, mimo jiné moderátorská hvězda pořadu “Duety…aneb, když hvězdy zpívají.” Také Monika Absolonová a Daniel Hůlka přišli v dobré náladě. Pro oba byl právě tento titul jejich první velkou muzikálovou příležitostí. Dan Hůlka na otázku „Jak vnímá po 13 letech znovuobnovení muzikálu a zda-li cítí nějaký posun,“ odpověděl:
„Určitě je to jiné. Je mezitím 13 let života se všemi kladnými i zápornými zkušenostmi. Navíc toto nastudování režiséra Bednárika je více divadelní.“
A vzpomene si Dan Hůlka na Karla Svobodu a Zdeňka Borovce? „Nelze na ně zapomenout. Vzpomínám na ně při každém představení s nostalgií, protože mezi námi Karel ani Zdeněk už nejsou,” dodal posmutněle charismatický zpěvák.

K zajímavostem jistě patří, že DVD okamžitě po spuštění prodeje zařadilo do nabídky i jedno z nejvýznamnějších německých vydavatelství SOUNDOFMUSIC, které zároveň prodává muzikálovou literaturu, CD, DVD a další doplňky z produkcí celého světa. K mání je zde za 29,95 EUR. Samozřejmě budeme sledovat, zda se Dracula dostane do TOP desítky tohoto prestižního evropského prodejce, jako se to před časem podařilo CD s českou verzí světové premiéry muzikálu Franka Wildhorna Carmen.

Foto: Přebal DVD a německá verze prodejního banneru

Nabídku vydavatelství Soundofmusic naleznete zde