Zatímco v Divadle Hybernia probíhají generálky a předpremiéry nového nastudování muzikálu Dracula /byli jsme samozřejmě u toho a recenzi přineseme po premiéře/, přichází deník Blesk se zajímavou edicí, kterou nazval přímo MUZIKÁLY.
V průběhu roku vyjde jako příloha těchto novin rovnou DESET muzikálů, které byly uvedeny v uplynulých letech na českých scénách! Prvním titulem je právě Dracula Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese /vyšel 2.února 2009/ a dalších osm bude následovat vždy první pondělí v měsíci, s výjimkou letních prázdnin. Poslední, desátý titul, je prozatím „tajný“ a získají jej jako bunus ti čtenáři, kteří nasbírají všech devět bodů z postupně vydaných přebalů muzikálů.

V edici MUZIKÁLY S BLESKEM vychází:

2.února 2009: Dracula
2.března 2009: Krysař
6.dubna 2009: Jesus Christ Superstar
4.května 2009: Kleopatra
1.června 2009: Hrabě Monte Cristo
7.září 2009: Dáma s kaméliemi
5.října 2009: Rusalka – muzikál
2.listopadu 2009: Johanka z Arku
7.prosince:2009: Golem

CD Dracula:
Na CD z Blesku je 15 písní z tohoto českého kultovního muzikálu. Je to mix obou starších verzí – titulní roli zpívá Daniel Hůlka, Loraine Lucie Bílá, Adrianu/Sandru jak Leona Machálková, tak Iveta Bartošová. V dalších rolích můžeme slyšet Jiřího Korna, Tomáše Trapla, Pavla Vítka a Zbyňka Frice. Zaznamenána jsou tato hudební čísla:

Předehra – Džber a kord – Šašek a Adriana – Nespravedlivý Bůh – Jsi můj pán – Stevenův monolog – Hon na zlo – Vím, že jsi se mnou – Upíří ples – Smrt – Stockers – Prázdné casino – Snový soud – Draculova smrt – Draculův monolog

Bohužel řazení písní absolutně neodpovídá scénosledu, takže CD lze brát jen jako poslechovou záležitost a nostalgickou vzpomínku, která nedokáže mapovat děj. Například skladba Jsi můj pán patří až za Stevenův monolog atd. Poslední hudební číslo, Draculův monolog, lze zase chápat jako bonus, neboť je umístěno až za finále celého muzikálu.
Na obalu CD je i upoutávka na nové nastudování, které bude mít zítra premiéru v Divadle Hybernia.

Foto: Michal Škvor – Dracula 2009