Začátkem února zavítá do Prahy světoznámý ruský Sbor Michaela Turetského. V produkci agentury Good Production vystoupí těleso složené z deseti předních ruských operních pěvců v českém hlavním městě hned dvakrát, 9. a 10.února v Kongresovém centru, vždy od 20:00.

Dirigent sboru Michael Turetský se stal několikrát Hudební osobností Ruska a je držitelem nejrůznějších mezinárodních ocenění – například Zlaté koruny od Americké asociace hudebního umění. Svůj sbor složil z deseti významných sólistů všech hlasových skupin. Jejich vystoupení vyprodávají velké sály nejen v Rusku, ale také v celé Evropě, Asii i v USA. Obrovský úspěch sklízeli jak v Kremelském paláci, tak v Carnegie Hall, Markin Hall, v sále budovy OSN, Královském paláci v Madridu či na izraelské scéně Gala Tarbut. Repertoár sboru zahrnuje široký výběr melodií od klasické opery přes populární písně a jazzové kompozice až k operetním a muzikálovým hitům. Vše v moderním hávu pěvecké show mimořádně vysoké kvality. Diváci se tak mohou těšit nejen na nejpopulárnější árie a sbory z oper Carmen, Faust a Markétka nebo Rigoletto, ale také na známé světové evergreeny a melodie z muzikálů Jesust Christ Superstar, Fantom Opery a Mamma Mia. Jak uvádí produkce, koncert nás provede světem mnoha žánrů od operních árií k městským romancím, od fragmentu liturgické synagogální hudby ke klasickým muzikálům, jazzovým kompozicím a světovým hitům pop music, vše v moderním, neoposlouchaném a zábavném aranžmá.

Je všeobecně známo, že ruská taneční a sborová tělesa patří v celosvětovém měřítku k absolutní špičce. Zde připomenu jen malou osobní příhodu – když jsem sledoval jedno operní představení s dramaturgyní nejmenovaného českého divadla a uznale konstatoval, že jeden ze sólistů je opravdu výborný, jen s povzdechem poznamenala, že v Petrohradu je takových šedesát…. Proto se domnívám, že žádný ze ctitelů velkých hlasů by si tuto hudební událost neměl nechat ujít.
Další informace naleznete na www.turetsky.cz

Foto: Oficiální prezentace Sboru Michaela Turetského