Do Prahy zamíří další úspěšný zahraniční muzikál, Tarzan s hudbou Phila Collinse. Uvede jej na podzim Divadlo Hybernia.

Muzikál vznikl na základě slavné knihy E. R. Borroughse Tarzan – král džungle původně pro filmové studio Disney v roce 1999, následně jako živý muzikál pro divadlo Broadway v New Yorku. Dalším velikánem pop music, který vkročil na křehkou půdu muzikálového divadla, je Phil Collins. Za svého hrdinu si vybral Tarzana a pro produkci Disneys Musical napsal hudbu i texty písní, autorem dialogů je David Henry Hwang. K tomuto počinu tvůrce povzbudil velký úspěch Lvího krále. Legendární příběh o Tarzanovi přeměnili v dechberoucí muzikál, který nabízí krom zajímavé hudby a napínavého příběhu z africké divočiny také překvapivé světelné efekty a náročnou akrobacii. Tarzan se hrál s obrovským úspěchem například v německém Hamburku. Z toho představení vznikla i nahrávka alba.

„Licenci se podařilo Divadlu Hybernia od společnosti Disney získat jako první zemi ve východní Evropě. Získat autorská práva k muzikálu znamená získat anglický originální scénář s texty písní a notové zápisy. Scénář a texty písní musí náš tým přeložit a musíme přesně dodržet význam, což se pak u Disney kontroluje zpětným překladem českého scénáře a textů písní,“ popisuje ředitel Divadla Hybernia Michal Mückstein.

Podobně přísnou kontrolou prochází i výběr herců, který musí majitel původní licence schválit. Režírovat by měl Tarzana Libor Vaculík, choreografie se ujmou Ivana Hannichová s Janem Kohoutem, kteří budou čerpat ze zkušeností z těch nejlepších skupin nového cirkusu. V džungli divadlo Hybernia promění scénograf Petr Hloušek a  Celou atmosféru dotvoří kostýmy Romana Šolce.