Pražská GoJa Music Hall dokazuje, že na poli muzikálů rozhodně nehodlá složit zbraně. Po Dětech ráje chystá pro příští sezonu hned dvě novinky – kromě obnovené inscenace legendárních Bídníků tato scéna uvede už 4. října nový multimediální muzikál Naháči. Konkurzy na hlavní i vedlejší role proběhly již na začátku června.

Na začátku prázdnin se uskutečnily předtáčky hudby k muzikálu a už v polovině srpna skončí všem hercům prázdniny a 15.8. začnou čtené zkoušky. Všichni se sejdou v Hotelu Mušketýr a připravovat se pomalu budou i na jednu z úvodních společných akcí, na které představí muzikálové kostýmy. K vidění tu budou všichni protagonisté muzikálu včetně hlavních hvězd, představitelek hlavní role Bereniky – Daniely Šinkorové a Sisy Sklovské. Obě v létě relaxovaly z zahraničí, Sisa například v jižní Francii. Ta vedle Naháčů naskočí také do soutěže Let´s dance, díky níž bude pendlovat mezi Prahou a Bratislavou častěji než dosud. Ovšem pohotovost prokázala Sklovská i během dovolené:

„Byli jsme s manželem na večeři v jistém podniku v Saint Tropez, kde měla hosty bavit zpěvačka. Ale asi neměla svůj den, vázlo to a měla dlouhé pauzy,“ vysvětluje Sklovska. A nebyla by to Sisa, kdyby nedostala nápad: chopila se mikrofonu a začala zpívat. Mezi přítomnými způsobila pořádný rozruch, ale zároveň rozjela zábavu a hosté ji nechtěli z pódia pustit. Namísto jedné písničky, kterou chtěla původně vystřihnout, se postarala o více než půlhodinovou show. Když se vymanila ze skandování a aplausu přítomných, nechala za sebou nejen ohromný dojem, ale také spoustu otazníků. „Všichni pak zjišťovali, kdo jsem a odkud jsem,“ směje se zpěvačka.“

Nová show Naháči pochází z pera herce a scénáristy Slávka Boury a hudební skladatelky Sary Bigelow. Za tímto pseudonymem se zatím tajemně skrývá údajně celosvětově proslulá hudebnice, oceněná například Cenou Grammy.
A v čem se dílo liší od ostatních projektů? Poprvé jej budou moci sledovat nejen diváci v klasickém divadle, ale také ve “virtuálním auditoriu”. Do něj divák vstoupí po zakoupení elektronické SMS vstupenky. Díky sadě webových kamer na jevišti lze sledovat děj z několika různých úhlů – nejen z hlediště, ale také třeba ze zákulisí nebo ptačí perspektivy. Navíc bude možné nechat se snímat kamerou a svými reakcemi ovlivňovat dění na jevišti.

Slávek Boura – Sara Bigelow: NAHÁČI

Režie: Tomáš Váňa
Hudební produkce: Jarek Šimek
Vývoj: Ernest Salamanca
Architekt: Michal Polák
Výtvarnice: Zuzana Mazáčová

Osoby a obsazení:

Berenika: Sisa Sklovská / Daniela Šinkorová
Maruška: Lucie Černíková / Tereza Aster Vágnerová
Anna: Petra Pudová / Markéta Kalužíková
Jan Fulín: Zbyněk Drda / David Gránský
Bobeš: Michal Hudček / Pavel Rudolf Plasche
Chaos 36: Oldřich Smysl / Ondřej Gorčík
Robert: Braňo Polák / Michal Kovalčík
Dr.Pásek: Martin Maxa / Milan Fiala
Prokopec: Petr Dopita, Oldřich Kříž

Foto: produkce muzikálu Naháči