Od úterý 21. června do soboty 25. června se v Novém divadle v Plzni uskuteční další ročník festivalu muzikálových nadějí s názvem Na scénu!

Sluší se podotknout, že festival nepřerušil svojí činnost ani v hubených covidových letech během takřečené pandemie, kdy probíhal v s omezeným programem. Letos se vrací v plné síle a nabídne divákům pět absolventských představení studentů českých uměleckých škol a především pak celou řadu muzikálových worshopů, kurzů a přednášek vhodných jak pro začínající herce a tanečníky, tak pro širokou veřejnost.

„Festival Na scénu! přináší studentům příležitost setkat se se zajímavými lektory a získat tolik potřebnou jevištní praxi při kontaktu s publikem. Prohloubit své znalosti a dovednosti ale mohou i ti, pro které je zpěv, tanec či herectví zálibou. Velká část doprovodného programu je vhodná i pro naprosté laiky, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku hudebního divadla,“ říká šéf souboru muzikálu DJKT Plzeň Lumír Olšovský.

Hlavní program festivalu zahájí 21. června studenti JAMU a brněnského Divadla na Orlí ironickou komedií Můj romantický příběh, na středeční večer je naplánováno představení Mezinárodní konzervatoře Praha s názvem She Loves Me (podle námětu původní předlohy tohoto milostného příběhu byl natočen film Láska přes internet). Čtvrteční večer patří scénickému koncertu Cesta kolem světa v podání Pražské konzervatoře a následující den představí Konzervatoř Plzeň koncertní pásmo Pocta sedmdesátkám, na němž zazní populární písně z muzikálů Chicago, Sugar, Šumař na střeše a Pomáda. Celou přehlídku uzavře absolventské představení studentů Mezinárodní konzervatoře Praha My Fair Lady, a to v sobotu 25. června. Všechna představení jsou naplánována od 18.00 na Malé scéně DJKT.