Již v článku o finálním klání v TV show Cesta ke slávě jsme vám slíbili objev, který na sebe nenechává dlouho čekat – dalším účastníkem, který na základě účinkování v tomto castingu získal významnou muzikálovou roli, se po Martině Bártové (Robin Hood – Mariana), Janu Křížovi (Bobin Hood- Robin) a Radce Pavlovčinové (Robin Hood – Čarodějnice) stává Ladislav KORBEL! Přestože ze soutěžního finále vypadl jako v pořadí druhý muž, zaujal producenta Divadla Hlubová nad Vltavou Zdeňka Pikla natolik, že mu nabídl roli Mercuzia v letní produkci úspěšného muzikálu Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmara ROMEO A JULIE.

Muzikál Romeo a Julie okouzlil už loni návštěvníky jihočeské zámecké perly natolik, že všechna představení byla beznadějně vyprodaná. Proto se produkce logicky rozhodla inscenaci pro letošní léto obnovit a nabídnout návštěvníkům v termínech od 16. července do 29. srpna novou sérii osmnácti představení pod širým nebem na zámeckém nádvoří. Připomeňme, že kromě místních herců se v muzikálu už loni objevila celá řada renomovaných operních pěvců, jako Dalibor Tolaš, Petr Dopita, Iva Hošpesová nebo Kateřina Hájovská, pod režií je pak podepsán člen operního souboru DJKT Plzeň David Cody. Zuzanu Benešovou titulní role Julie dokonce katapultovala mezi pražskou muzikálovou elitu.

Zeptali jsme se přímo pana Zdeňka Pikla, jak k navázání spolupráce s novým hercem vlastně došlo:

Pane Pikle, na casting Cesta ke slávě přišlo opravdu nečekaně velké množství lidí. Někteří již s jistou hereckou zkušeností, další z uměleckých škol, jiní takříkajíc z ulice. Proč jste si vybral z těchto účastníků právě Ladislava Korbela, který se sice dostal až do finálového klání, ale příliš dlouho se v něm neohřál?

Abych řekl pravdu, byla to záležitost několika málo okamžiků. Jakmile přišel Láďa Korbel na casting, řekli jsme si s režisérem, že bychom o něj stáli. Někdy to tak zafunguje, že za člověka prostě rozhodne intuice. Když pak předvedl své pěvecké a taneční schopnosti, nebylo už nad čím váhat. Pohledný kluk, který dobře zpívá i tančí, zdravě sebevědomý, ale přitom žádný namachrovaný borec, na které jsem alergický… Myslím, že nejen dívčí publikum se má nač těšit.

Jak na vaší nabídku zpěvák zareagoval? Jezdit na představení z Ostravy na Hlubokou jistě není žádná legrace…

To mne samozřejmě také napadlo. Ale prý dojíždění na zkoušky ani představení nebude problém. Každý začínající umělec přece čeká na svojí šanci, a my mu jí nabídli. Proto nám odpověděl, že takovou výzvu nemůže odmítnout a na roli i muzikál se velmi těší.

Slova Mgr. Zdeňka Pikla potvrzuje i samotný Ladislav Korbel:

„Za sebe můžu říct, že jakmile jsem zjistil, že jsem pro produkci zajímavý a podíval jsem se na ukázky z muzikálu, vůbec jsem neváhal a jel se inscenátorům ukázat. Postava Mercuzia se mi moc líbí a těším se, až si ho zahraju! V tom jeho bláznovství se s ním hodně ztotožňuji,“ neskrývá nadšení Láďa Korbel.

LADISLAV KORBEL

Narodil se v rodině, kde hudba zastávala významné místo. Proto chodil od šesti let na ZUŠ na hodiny klavíru a zpěvu. U piána ale nevydržel dlouho a podlehl své další vášni, hokeji. Ve dvanácti jej ale okouzlila kytara a prošel několika studentskými kapelami. Divadlu propadl docela nedávno, když se dostal do rockového muzikálu Srdce (role Maruela), který uvádí jeden ze severomoravských divadelních spolků jako unikátní hudebně-tanečně-divadelní projekt pro příznivce nezávislého umění. Prvním kontaktem s profesionální scénou byl pak televizní konkurz “Robin Hood – Cesta ke slávě”. Jeho hudebními vzory jsou Ian Gillan, Ronnie James Dio, Freddie Mercury, James Labrie, Ted Neeley, Kamil Střihavka nebo Dan Bárta… Od července si zahraje Mercuzia v muzikálu Romeo a Julie v Divadle Hluboká nad Vltavou Zdeňka Pikla.

Foto: Divadlo Hluboká nad Vltavou (scéna z muzikálu Romeo a Julie a portrétní snímek Zdeňka Pikla) a TV Prima (portrét Ladislava Korbela)