Ilustrační foto: JAMU Brno

Letošní celoroční oslavy 70. výročí od založení JAMU v Brně završí slavnostní galakoncert a představení nového jednotného vizuálního stylu této známé vysoké umělecké školy. Připomeňme, že JAMU je jedinou českou vysokou školou, která vychovává muzikálové herce. Ti nachází uplatnění na všech českých prestižních scénách.

V neděli 17. prosince se uskuteční slavnostní galakoncert věnovaný právě oslavám 70. výročí založení JAMU. V brněnském Besedním domě začne tento mimořádný večer v 19. 30 hodin a vystoupí na něm Janáčkův akademický orchestr (JAO) pod taktovkou profesora Jana Zbavitele spolu se sólistou Gunārsem Upatnieksem. Tento mezinárodně renomovaný kontrabasista a člen proslulých Berlínských filharmoniků je bývalým studentem Hudební fakulty JAMU, stávají či bývalí posluchači brněnské akademie tvoří také účinkující těleso.

Návštěvníci se mohou těšit na skladby Johannessa Brahmse, Nino Roty a samozřejmě Leoše Janáčka, od něhož zazní meziaktní hudba z opery Příhody lišky Bystroušky. V programu zazní také čtvrtá symfonie Harmonia mundi – res humana od profesora Leoše Faltuse a to k jeho 80. narozeninám. Kromě hudby se při tomto galakoncertu odehraje také na křest knihy Osobnosti Hudební fakulty JAMU, která je dílem profesorky Jindřišky Bártové a kolektivu.

Zároveň Janáčkova akademie múzických umění v Brně přijala návrh nového vizuálního stylu pro další formování jednotné identity univerzity. Vstupuje tak do dalšího období svého úspěšného působení v oblasti uměleckého vzdělávání a zvelebování českého a evropského kulturního dědictví s novou, důstojnou, originální a nezaměnitelnou podobou své „značky“.

Ilustrační foto: JAMU Brno