Galakoncert Já půjdu dál

Šest talentů hudební a divadelní scény představí v červnu tohoto roku průřez největšími hity posledního století za doprovodu živého orchestru. Třetí ročník galakoncertu Já půjdu dál se uskuteční v sobotu 17. 6. 2017 od 20:00 hod. v Branickém divadle v Praze a uzavře tak první sezónu této znovuotevřené divadelní budovy.

Já půjdu dál je jedinečný galakoncert šesti mladých zpěváků, herců a tanečníků, kteří absolvovali obor Muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Po dvou úspěšných ročnících se 17. června na společné pódium vrátí tito protagonisté: Andrea Hauer, Denisa Šubrtová, Jan Fanta, Martin Holec, Pavel Klimenda a Richard Pekárek.

Kromě členů osmičlenného orchestru, který je bude doprovázet, spolupracují se šesti protagonisty na III. ročníku galakoncertu i další významné osobnosti české kulturní scény. Pohybovou spolupráci s tanečními čísly přislíbil tanečník a choreograf Lukáš Vilt. Na koncepční a režijní supervizi celé show se spolu se všemi protagonisty podílí herec a režisér Lukáš Pečenka. „S Lukášem Viltem i Lukášem Pečenkou měli někteří z nás možnost spolupracovat během různých projektů i muzikálových inscenací. Jejich způsob práce i umělecké vyjádření jsou nám velice blízké. Navíc jsou to lidé s velkým potenciálem a talentem, který věřím, že dokáží uplatnit i při spolupráci na této show“, sděluje jeden z aktérů Richard Pekárek.

Dramaturgie koncertu je sestavena z písní spadajících do různých žánrů i hudebních období s akcentem na populární hudbu posledních let. Na programu jsou například písně z repertoáru Tiny Turner, Elvise Presleyho, skupiny Queen, ale třeba i Hany Hegerové. „Každý ročník se organizátoři a protagonisté galakoncertu snaží nějak vylepšit, ozvláštnit, přijít s něčím novým, a to ať už se jedná o dramaturgii, složení scénických a jevištních prvků nebo třeba o kapelu. Dvěma hlavními novinkami týkajícími se letošního ročníku je vytvoření webových stránek projektu www.japujdudal.coma také to, že místem konání bude letos poprvé zcela klasický divadelní prostor – Branické divadlo, zmiňuje produkce galakoncertu Martina Náhlíková. Třetí ročník tohoto galakoncertu bude nejen hudebně-taneční show, ale v neposlední řadě i nevšední světelnou podívanou.

 

Foto: Produkce galakoncertu (repro redakce)