Otřesná a velmi smutná zpráva dnes dorazila z Českých Budějovic. Poklidnou jihočeskou metropoli doslova paralizovala zpráva o dvojnásobné vraždě. Oběťmi se měli údajně stát divadelník, muzikant a hudební pedagog P.M. spolu s manželkou. Pachatel je měl v noci na dnešek zastřelit přímo v jejich bytě v Českých Budějovicích. Jako první o tragédii informoval nejpodrobněji portál Denik.cz.
Kolegové v Jihočeském divadle jsou zprávou otřeseni, ale nehodlají se k případu vyjadřovat. Nepřímo ji však potvrdili. Jihočeské divadlo dopoledne zavřelo i pokladnu.
„Nechceme se k tomu zatím do medií vyjadřovat, ale dnes jsme zrušili plánované představní. Jednalo se o komedii Mamzelle Nitouche,“ sdělil ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták.
Na webu Jihočeského divadla se zatím objevilo pouze toto stručné vyjádření:
“Vážení diváci, z důvodu tragické události v souboru opery se ruší představení Mamzelle Nitouche v čtvrtek 11.2. 2010. Za zrušené představení vracíme vstupné v místě nákupu vstupenek. Pro předplatitelskou skupinu 24 představení odehrajeme v náhradním termínu. Děkujeme za pochopení.”

Zmíněný hudebník se výraznou měrou podílel na vzniku inscenace muzikálu Kytice, jenž měl přitom v českobudějovickém divadle premiéru teprve před měsícem. Nejenže byl jedním ze spoluautorů hudebního nastudování, ale sám v ní rovněž ztvárnil jednu z klíčových rolí. V divadle nejen skládal a hrál, ale řadu let také spolupracoval s činohrou Jihočeského divadla. „Vzhledem k tomu, že jsou kriminalisté na úplném počátku šetření závažného trestného činu, nebudeme k případu zatím poskytovat žádné další informace,“ uvedla mluvčí jihočeské policie Jana Hlavínová.

Uvedené řádky se nám nepíší lehce, zejména v té souvislosti, že se jedná o již druhý násilný trestný čin, který zasáhl divadelní a muzikálovou branži v poslední době (o případu pokusu vraždy mezi dvěma operetními sólisty jsme vás před časem již informovali).
Tentokrát zbytečně zemřel výborný hudebník a kamarádský člověk.
Čest jeho památce!

Ilustrační foto: JD České Budějovice (snímek budovy)