Festival Dokořán pro hudební divadlo

 

Už dnes začíná v Brně znovuobnovený festival DOKOŘÁN pro hudební divadlo. Nabídne to nejlepší ze současné muzikálové produkce.

Festival, který navázal na tradici přehlídek pořádaných v 90. letech zpěvoherním souborem Národního divadla Brno, se v během svých pěti ročníků v letech 2005–2009 zařadil mezi nejvýznamnější české festivaly. Během posledních let se pak ukázalo, že mezi příznivci tohoto žánru je stále silná poptávka po obdobné přehlídce, která by komplexně představila aktuální stav hudebního divadla a podnítila diskusi o jeho současnosti a budoucnosti – a navíc by poskytla příležitost k setkání těch, kteří soudobé hudební divadlo vytváří a sledují. Městské divadlo Brno se rozhodlo na tuto důstojnou a hrdou tradici navázat znovuobnovením festivalu.

Mezi 9. a 13. červnem 2018 nám představí průřez tím nejzajímavějším, co se odehrává v oblasti hudebního divadla na českých i zahraničních jevištích. Tento výběr doplníme speciálním festivalovým vydáním oblíbeného cyklu Zdenek Merta u klavíru, koncerty skupin Golden Delicious a Kabinet, vystoupením Dušana Vitázka s jeho kapelou a slavnostním předáním výročních cen webu www.musical-opereta.cz. Festival bude uzavřen Kulatým stolem otevřeným odborné i laické veřejnosti, který by měl jak reflektovat festivalové inscenace, tak nastínit klíčové fenomény soudobého hudebního divadla.

Diváci se mohou těšit v hlavním programu na muzikály Děsnej patek, Představ si… (MDB), Kiss me, Kate (VČD Pardubice), Rent (Městské divadlo Ljubljana), Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ (Divadlo v Dlouhé), Sweeney Todd – Ďábelský lazebník z Fleet Street (DJKT Plzeň),  Báthoryčka (Těšínské divadlo), veleúspěšnou inscenaci Národního divadla Praha V rytmu swingu buší srdce mé či pohádku Zhavranělí (Bratislavské bábkové divadlo).