Po českých premiérách aktuálních světových muzikálů Monty Python’s Spamalot a očekávaných Prodavačích snů (Dirty Rotten Scoundrels) přichází Roman Meluzín ve spolupráci s překladatelem a producentem Adamem Novákem s dalším muzikálovým šlágrem – 1. prosince 2012 zazní na scéně Komorního divadla v Plzni poprvé na české scéně broadwayský hit Nine.

Muzikál Nine vznikl podle slavného filmu Federica Felliniho 8 1/2 z roku 1963, jehož hrdinou je filmový režisér Guido Anselmi, který se ocitl v profesionální a osobní krizi. Z této situace jej však, jak se zdá, nemohou dostat ani nové filmové projekty, ani ženy. Pod tlakem svého producenta připravuje nový film, zatímco je přitahován zároveň ke své inteligentní manželce Luise, smyslné milence Carle a krásné mladé herečce Claudii, avšak ani ony mu nepomohou najít smysl života. Film překvapil mnoha surrealistickými a temnými momenty, stejně jako sebeironií hlavního hrdiny.

Již deset let po filmové premiéře začal Maury Yeston pracovat na divadelním scénáři, v roce 1981 pak přizval ke spolupráci Arthura L. Kopita. Broadwayská premiéra se uskutečnila v roce 1982 a po ní se z díla stal opravdový hit. Muzikál se dočkal celkem 729 repríz, získal pět cen Tony Awards a v jeho hlavní mužské roli svého času exceloval mimo jiné i Antonio Banderas. Zmíněný Yeston se do filmu 8½ bláznivě zamiloval už jako teenager a později, když už působil jako skladatel a hudební pedagog, dokonce vyrazil do Říma, aby od Felliniho osobně získal souhlas k divadelnímu přepracování.

Po několika odkladech se v roce 2009 námět vrátil již s muzikálovým názvem Nine na stříbrné plátno v režii Roba Marshalla (Chicago) a zahrála si v něm celá řada herců a hereček první velikosti: Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Penélope Cruz, Sophia Loren, Nicole Kidman, Judi Dench, Kate Hudson a další.

“V ději se střídají vzpomínky a představy se skutečností a řazení scén připomíná revue ve stylu Cabaretu nebo Chicaga. V této dramaturgické linii také náš muzikálový soubor titul v Čechách poprvé uvede,” dodává šéf souboru muzikálu a operety DJKT Plzeň Roman Meluzín, který bude muzikál Nine režírovat.

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň