Kat Mydlář, foto produkce muzikálu

 

Po devíti letech od své premiéry se na jeviště pražského Divadla Broadway vrátí muzikál Kat Mydlář autorů Michala Davida, Lou Fanánka Hagena, Oldřicha Lichtenberga a Libora Vaculíka. Jeho obnovenou verzi uvidí diváci opět od 2. dubna 2020.

Muzikál Kat Mydlář měl původní premiéru 24. února 2011. Za dobu své existence odehrál téměř 300 vyprodaných repríz. Nyní se po 9 vrací zpět na jeviště Divadla Broadway. Na své role se těší nejen mnoho umělců z původního obsazení – Daniel Hůlka, Marian Vojtko, Petr Kolář, Kateřina Brožová, Ivana Jirešová, Bohouš Josef, Alžbeta Bartošová, Bohuš Matuš, ale také nové hvězdy české muzikálové scény: Například Marianna Polyáková, Jan Kopečný nebo zpěvačka Barbara.

„Moc se těším na svůj návrat do muzikálu Kat Mydlář, je to velká a dobře napsaná role. Od premiéry uplynulo 9 let, takže budu muset oprášit texty všech písní. Ale věřím, že to v hlavě má uložené,“ sdělil na tiskovce představitel titulní role Marian Vojtko. V podobném duchu mluví i stále charismatický Dan Hůlka, představitel Draculy, Jekylla a Hydea a mnoha dalších muzikálových a operních postav, Se zmíněnými Marianem Vojtkem a Danielem Hůlkou bude titulní roli alternovat ještě Bohuš Matuš.

A do muzikálu se vrací i další tváře. „V původním nastudování jsem hrála Dorotku, nyní jsem přijala nabídku od producentů na roli Žofie, takže se na to opravdu moc těším,“ prozradila nám Radka Fišarová.

„Já se vracím do své původní role – do role Bětušky a každé představení mě čeká oprátka, na které se oběsím. A ačkoli se moje role objeví jen ve druhé půlce, tak ji mám moc ráda. A oproti novým tvářím mě čeká  jen poloviční zkoušení,“ směje se Ivana Jirešová.

Muzikál bude mít obnovenou premiéru 2. dubna 2020 do Divadla Broadway a v dalších rolích se představí například Josef Vágner, Martin Pošta, Tomáš Trapl, Zbyněk Fric, Kristina Kloubková nebo Markéta Procházková.