Divadlo Kalich dodatečně doobsadilo hlavní role ve svém úspěšném muzikálu Robin Hood, jehož autory jsou hudební skladatel Ondřej Soukup a textařka Gabriela Osvaldová. Titulního hrdinu si zahrál poprvé v pátek 27. ledna ostřílený zpěvák a herec Tomáš Savka, v postavě Mariany se publiku premiérově představila Michaela Doubravová, která dosud hrála menší úlohu komorné Kitty.

Na Tomáše Savku padla volba poté, co v Robinovi přestal vystupovat Ján Jackuliak.
“Honza Kříž i Noid jsou hodně vytížení, takže jsme museli sehnat třetí alternaci, kluci by to ve dvou nezvládli,“ vysvětluje Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich. “Tomáš se nám osvědčil v Osmém světadílu a párkrát Robina odehrál už na Slovensku, takže šlo o celkem jasnou volbu.”

Přestože Tomáš Savka patří již ke zkušeným bardům české muzikálové scény, měl strach především z množství textu:
“Všechno se seběhlo hrozně narychlo, neměl jsem ani čas zkoušet. Musel jsem vystačit se zkušenostmi ze Slovenska. Bál jsem se, aby mi nějaký text nevypadl hned na začátku, to herce většinou rozhodí. Ale naštěstí všechno dobře dopadlo,” směje se sympatický zpěvák, který si dokonce nechal kvůli postavě zbojníka ze sherwoodského lesa narůst delší vlasy. Byl to požadavek režiséra Jána Ďurovčíka, podle něhož musí být Robin Hood kusem chlapa, nikoli ulízaným hezounkem.

Karlovarský rodák Tomáš Savka na sebe upozornil v první řadě české Superstar. Úspěch v soutěži mu zajistil zájem hudebních vydavatelů, a tak uvedl na trh své debutové album Já si tě stejně najdu. Po týdnu prodeje nosičů získal zlatou a po necelém měsíci i platinovou desku. Zpěvák ovšem zakrátko zabodoval i na muzikálové scéně – nejprve si zahrál hlavní mužskou postavu vojáka Chrise v Miss Saigon, pak ztvárnil studenta Maria v již rozběhnuté inscenaci Bídníků. Další nabídky se jen hrnuly – Golem, Producenti, Tři mušketýři, Angelika, Dracula, Mona Lisa, Baron Prášil, Osmý světadíl, Quasimodo, ve všech těchto titulech Tomáš ztvárnil významné tenorové party na velmi dobré interpretační úrovni. Momentálně se připravuje na úlohu Juana v muzikálu Lucrezia Borgia.

Rovněž za startem kariéry Michaely Doubravové stojí TV soutěž – tentokrát castingová show Cesta ke slávě, díky níž získala zmíněnou roli Kitty. Diváci ji znají také ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, O ztracené lásce a Přešlapy i z televizního filmu Deník šílené manželky. V alternaci s Nelou Pociskovou a Kateřinou Steinerovou úspěšně vystupuje rovněž na jevišti Divadla Kalich v hlavní dívčí postavě Jany v hit muzikálu Osmý světadíl.
“Míša nás příjemně překvapila, a proto jsme se jí rozhodli dát i v Robinovi větší šanci, přestože máme k dispozici tři výborné Mariany – Nelu Pociskovou, Martinu Bártovou a Luciu Šoralovou,” vysvětluje Jaroslav Panenka. Posledně jmenovaná zpěvačka ale těsně před koncem roku porodila dceru Rebeku a věnuje se teď hlavně mateřským povinnostem.

Oba “robinovští nováčci” se setkali během své premiéry s vřelou odezvou publika, jež je následně odměnilo dlouhým potleskem, o který se dělili s představiteli ostatních postav – Kamilem Střihavkou, Petrem Opavou, Radkou Pavlovčinovou, Jiřím Zonygou nebo Marií Blahynkovou.

Foto: Divadlo Kalich