Zlínský Jánošík Tomáš David, nominovaný na Cenu Thálie za hlavní roli v muzikálu Malované na skle, je zároveň frontmanem brněnské formace Gentle Irony. Ta nyní vydává už druhé CD s názvem Whispers. Křest nového alba proběhne právě dnes v Metro Music Baru v Brně. Herec a hudebník Tomáš David má tedy důvod k dvojí radosti.

Brněnská formace Gentle Irony vchází do nového roku s novým albem Whispers, druhým CD v historii kapely. „Křest alba samozřejmě proběhne klasicky v brněnském Metro Music Baru, kde se naši fanoušci sejdou už asi potřetí a budou si moci nové CD i koupit. Na albu jsme s přestávkami pracovali skoro dva roky, teď s ním musíme konečně ven. Začínáme plánovat malé turné,“ komentuje frontman kapely a herec Městského divadla Zlín Tomáš David.

“Album Whispers je pro nás zásadním mezníkem v naší tvorbě. Myslím, že se stále pohybujeme na pomezí více žánrů, tentokrát však o něco rafinovaněji,” říká saxofonistka Hana Mikolášková. “Kromě nového alba budeme na křtu v Metru hrát dvě úplně nové skladby. Dohromady jsme je dali asi před čtrnácti dny, tak to bude takový bonus pro naše nejvěrnější posluchače,” dodává zpěvačka Zuzana Němečková.

Kapela Gentle Irony působí na hudební scéně od roku 2010. Album Whispers je plné chytlavých až popových refrénů a silných atmosfér. Do skladeb se promítají vlivy různých žánrů – jazz, funk, rock. Také proto kapela o sobě tvrdí, že hraje vlastní žánr, a to gentle hip twist. Frontman Tomáš David, který stojí i za všemi autorskými skladbami, je momentálně v angažmá v městském divadla ve Zlíně. Před tím hrál v Divadle Husa na Provázku v Brně, hostuje v souboru Tramtarie. Sám o sobě říká, že má rád přírodu a rád si k ní přičichává. Také prý rád zpívá až do úplného vyřvání. Když nemá hlas, tak je smutný, takže to má trochu složitý. Má rád rauty, ale je mu z nich většinou špatně. Pláče u některých filmů. Miluje svou holku a taky kytary. Někdy se mu zdá, že má v hlavě chaos, ale asi to má vlastně taky rád. Ve svých devětadvaceti letech získal hlavní nominaci na Cenu Thálie v žánru muzikálu a operety.