Městské divadlo Brno připravilo svým divákům i ostatním posluchačům příjemné vánoční překvapení v podobě alba s nahrávkou české verze muzikálu Mary Poppins. Ten se v Brně hraje na Hudební scéně od loňského 20. listopadu a právě včera oslavil svou stou reprízu. Během zmíněného slavnostního představení bylo CD pokřtěno.

Sto odehraných představení za jediný rok a stále neutuchající zájem o reprízy další – to samo vypovídá o kvalitě inscenace, jejím příběhu, zpracování a především hereckém nasazení a výkonech herců, orchestru i dalšího personálu. Divadlo odměnilo zájem diváků nejen velkým počtem představení přichystaných v měsíci prosinci a lednu, ale především vydáním alba s písněmi z Mary Poppins, které samozřejmě v češtině vychází poprvé. Ostatně, vydavatelská činnost MdB je v rámci české divadelní scény zcela ojedinělá a věnujeme jí v budoucnu samostatný materiál. Diváci si odteď budou moct světově proslulé kominické Čim čimini čim čimini čim čara čim notovat i doma.

Muzikál Mary Poppins měl světovou premiéru teprve v roce 2004 a následně se stal jedním z nejúspěšnějších titulů londýnského West Endu. Producentsky spadá pod jednoho z nejvlivnějších mužů hudebního divadla, Camerona Mackintoshe. Z “jeho” titulů už brněnští uvedli například Olivera, Čarodějky z Eastwicku nebo Les Misérables. Dílo vychází z knižní předlohy P.L.Traversové z roku 1934, v šedesátých letech natočil americký režisér Robert Stevenson stejnojmenný hudební film s Julií Andrews v titulní roli, který tehdy úspěšně konkuroval My Fair Lady. Novou muzikálovou podobu produkuje C.Mackintosh ve spolupráci se studiem Walta Disneye. Původní dílo bratří Shermanů opatřil novými songy George Stiles, texty napsal Anthony Drewe. Vznikl tak skutečný rodinný muzikál, který zaznamenal megaúspěch nejen v Londýně, ale také na Broadwayi a v dalších světových městech, včetně Brna.

CD za potlesku diváků včera pokřtili představitelé hlavních rolí Dušan Vitázek, Alena Antalová a režisér inscenace Petr Gazdík. Album je již v prodeji za sympatickou cenu 250 Kč a posluchači se mohou těšit na zpěv Aleny Antalové, Dušana Vitázka, Jany Musilové, Milana Němce, Lenky Janíkové, Venduly Hájkové, Dominika Brychty a mnoha dalších.

Track list:

1. Prolog – Třešňová ulice (D.Vitázek, V.Hájková, D.Brychta, J.Musilová, M.Němec, M.Světnicová, M.Lalková a company)

2. Hledá se chůva (V.Hájková, D.Brychta, J.Musilová, M.Němec)

3. Třešňová ulice (V.Hájková, D.Brychta, J.Musilová, M.Němec, M.Světnicová. T.Sagher)

4. Téměř ideální (A.Antalová, V.Hájková, D.Brychta)

5. Svátek (D.Vitázek, A.Antalová, V.Hájková, D.Brychta, company)

6. Kéž nám zůstavá (V.Hájková, D.Brychta, J.Musilová, M.Němec)

7. Lžička cukru (A.Antalová, J.Musilová, T.Sagher, V.Hájková, D.Brychta)

8. Ptáčkům pár zrníček dej (Jana Gazdíková, A.Antalová)

9. Superkalifradžilistikexpijalidózní (D.Vitázek, A.Antalová, V.Hájková, D.Brychta, L.Janíková, company)

10. Zlobí, zlobí (V.Hájková, D.Brychta a company)

11. Čim čimini (D.Vitázek, A.Antalová, V.Hájková, D.Brychta, M.Světnicová)

12. Rejžák a žluč 1 (L.Bartolšicová, V.Hájková, D.Brychta, J.Musilová)

13. Pouštíme draka (D.Vitázek, M.Čížek, V.Hájková, D.Brychta)

14. Všechno jsem ztratil (M.Němec, J.Musilová)

15. Rejžák a žluč 2 (L.Bartolšicová, A.Antalová)

16. Na to mám (D.Vitázek, A.Antalová, company)

17. Každý muž sní (D.Vitázek, M.Němec)

18. Vše je možné 1 (A.Antalová, J.Musilová, V.Hájková, D.Brychta)

19. Vše je možné 2 (D.Vitázek, A.Antalová, V.Hájková, D.Brychta, company

20. Loučení s Mary (A.Antalová, J.Musilová, M.Němec, V.Hájková, D.Brychta, company)

Těšit se v našem magazínu můžete nejen na recenzi zmíněného alba, ale také na zhodnocení 99. reprízy, kterou jsme v Brně navštívili.