Velkým koncertem na Nové scéně Divadla J.K. Tyla v Plzni oslaví v neděli 24. listopadu 2019 své životní jubileum jedna z neznámějších operetních subret Pavla Břínková. Na jevišti vystoupí společně se svým dlouholetým pěveckým partnerem Janem Ježkem.

Pavla Břínková se narodila 15. září 1949. Vystudovala na operní zpěv na Státní konzervatoři v Praze obor, ale již jako studentka prošla úspěšně konkurzem v Hudebním divadle v Karlíně na hlavní roli Márii v muzikálu West Side Story. Za 21 let svého působení na této scéně vytvořila přes 40 velkých a hlavních rolí. Diváci z celé republiky ji znají jako Adélu v Netopýrovi, Helenu v Polské krvi, Rose Marii, Valencii ve Veselé vdově, Denisu v Mam’zelle Nitouche, Magnolii v Lodi komediantů, Hortenzii v Plesu v opeře, Lízu v My Fair Lady atd. V době svého karlínského  angažmá získala 2 ceny Literárního fondu. V r. 1980 absolvovala pěveckou stáž v italské Sieně na Academii Chigiana. Po sporech s tehdejším ředitelem HDK Zdeňkem Pospíšilem po praktickém rozpadu souboru opouští v roce 1991 dlouholeté angažmá  a hostuje na mnoha jiných českých hudebních scénách – např. v Národním divadle Brno si zahrála Hraběnku ve Vídeňské krvi, Anninu v Noci v Benátkách, Sylvu v Čardášové princezně, v Moravském divadle v Olomouci Hanu Glawari ve Veselé vdově, Idunu v Ohňostroji atd. Zároveň se věnuje rozsáhlé koncertní činnosti, během které propaguje žánry operety a muzikálu. Pavla Břínková má na svém kontě také pět samostatných pěveckých recitálů na CD (Kouzelný svět operety, Chtěla bych tančit jen, Volám, čekám, věřím, Dárek a Sváteční), což je v jejím žánru jistě rekordní počet, ana mnoha jiných albech se podílela (Polská krev, Vinobraní, Noc v Benátkách, Perličky české operety, Vás, ženy, jsem líbal rád atd.). Je držitelkou čtyř Zlatých desek za tituly Volám, čekám, věřím…, Dárek, Láska v operetě a Sváteční. V r. 1996 vyšla její autorská knížka s názvem „Taková jsem já“, ve které čtenářům vypráví o všem, co se dotklo jejího života. V r. 2007 se vrací do Hudebního divadla Karlín v roli Anhilte v Kálmánově Čardášové princezně, za kterou získala Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v r. 2007. V muzikálu Carmen jsme ji mohli vidět v roli tety Inéz. V operetě Polská krev ztvárnila roli Jadwigy a v operetě Mam’zelle Nitouche (premiéra leden 2013) dvojroli Matky představené a herečky Corinny. Je rovněž nositelkou Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v žánru muzikálu a operety. Věnuje se i pedagogické činnosti, na konzultace k ní chodí například úspěšná muzikálová zpěvačka Michaela Nosková.

Koncertem nesmírně vitální a stále aktivní zpěvačky Pavly Břínkové budou zejména milovníci klasické operety zcela jistě nadšení.