Malá scéna DJKT bude 9. února opět hostit multižánrový hudební festival Songfest, bohatý doprovodný program začíná v 16 hodin a je přístupný zdarma.

V 19 hodin následuje Koncert roku Kohouta, vstupenky na něj jsou v prodeji v pokladně předprodeje ve Smetanových sadech 16 za 250 Kč. Festival Songfest, který každoročně vítá příchod nového čínského roku, servíruje divákům jedinečný koktejl koncertů a doprovodných akcí. Letos se koná již pošestnácté. „Po roku ohnivé Opice přichází rok Kohouta. Z celého čínského zvěrokruhu dvanácti zvířat je právě Kohout tím nejvíce extravagantním znamením. Symbolizuje fantazii a cit pro společenskou spravedlnost,“ říká zakladatelka festivalu Feng-yűn Song.

Největším lákadlem Songfestu v Plzni bude Charisu, hráč na autentický mongolský nástroj morin quur. Diváci se mohou těšit na perkusistu Jaroslava Kořána, bubeníka Alana Vitouše nebo Ledeckou dudáckou muziku. Výsostné postavení ve večerním programu bude patřit Feng-yűn Song a jazzové kapele Trio PUO, kteří na Songfestu představí i své zbrusu nové album Děvče z Ta-panu.

Pořadatelem hudebního festivalu Songfest.cz je nezisková organizace Feng-yűn Song z.s., založená v roce 2007. Koncepčně se zaměřuje na podporu harmonického soužití a mezilidského porozumění západních a východních kultur. Iniciátorkou a protagonistkou festivalu je zpěvačka, hlasová pedagožka a hudební producentka Feng-yűn Song. O společenskou osvětu usiluje širokou škálou hudebních, pedagogických a kulturních aktivit: od transkulturního dialogu až po téma kvality života. Její motto je: Hudba vibruje tělem a čistí duši, je bez hranic a dává duchu lehkost.

Hudební festival Songfest.cz věnuje velkou pozornost společenským skupinám, které jsou symbolem minulosti a budoucnosti naší civilizace, tj. seniorům a dětem. Děti a naše rodiny jsou aktuální téma všech národů. Podtitul festivalu proto zní: Pozitivní energie vytváří harmonické zázemí jak pro porozumění mezi národy, tak pro naše rodiny.

Duchovním patronem Songfestu se stal herec a režisér Jaroslav Dušek. Program v Plzni bude moderovat Martin Zbrožek.

MODERUJÍ

Jaroslav Dušek ( Příbor, Olomouc, Brno, Jablonec nad Nisou, Písek)
Jan Budař ( Brno, Znojmo, Hradec Králové, Praha)
Martin Zbrožek ( Plzeň, Český Krumlov)

Songfest

Songfest