Album Praha

Devadesátin se 27. srpna 2022 dožil slavný belgický klavírista, dirigent a hudební aranžér Francois Glorieux, spolupracovník českého hudebního skladatele, malíře a spisovatele Richarda Pachmana.

Francois mimo jiné patřil k blízkým přátelům Michaela Jacksona. V roce 2010 vystoupil v Praze během slavnostního galavečera s názvem “TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON”. Richard Pachman se nám svěřil: „Na podzim 2009 mi zavolal Francois Glorieux, že chystá remake alba, které vydal s Michaelem Jacksonem v 80. letech, že napsal nové skladby na jeho památku a že by byl rád, kdybych otextoval píseň “Still Hoping for Piece”, která se Michaelovi líbila a kterou chtěl zpívat. Po návratu z kina, kde jsem zhlédl film “This Is It,” jsem napsal text na základě Michaelových myšlenek o nutnosti záchrany planety, které ve filmu zazněly. Text se v Belgii líbil a já jsem v říjnu skladbu natočil. Po Vánocích 2009 mi poštou přišlo CD “In Memoriam Michael Jackson”. Na obale je Michael s Francoisem a já na něm zpívám píseň na památku mého oblíbeného zpěváka.“

Inspirován naší zemí, zkomponoval Francois Glorieux album Praha, na kterém najdeme skladby s názvem Hymna pro Prahu, Bertamka, Vyšehradský hřbitov, Václavské náměstí, Petřín, ale i Pachmanův hit Neodvolám z muzikálu Mistr Jan Hus.

Milý Francois, přejeme Vám mnoho zdraví a vitality do dalších let!

Richard Pachman, Vítězslav Sladký, Francois Glorieux