Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí pro nově připravovaný rodinný muzikál M. Lingnaua, J. van Dongena a K. van Dijka Let snů – Lili (Dreamflight) ve dnech 11. – 13. září 2014.

1. kolo konkurzu (11. září 2014) – pro představitelku hlavní role Lili, ostatních dětských rolí a role babičky Amyry

2. kolo konkurzu (12. září 2014) – pro obsazení dalších rolí a company

3. kolo konkurzu (13. září 2014) – pouze pro vybrané z předešlých kol (užší výběr)!

Hledáme:

– role babičky Amyry: žena 50 a více let, sportovní vzezření, herecká praxe, pěvecká průprava

– role Lili: dívka 12 – 16 let, pěvecká a taneční průprava, herecké zkušenosti vítány

– další role a company: věk 10 – 15 let a 16 – 40 let, pěvecká a taneční průprava, herecké zkušenosti

– zaslání online přihlášky s fotem

– zpěv: písně pro uchazeče o hlavní role budou k dispozici v prvním týdnu v září, ostatní si připraví dvě libovolné písně v českém jazyce

Vlastní notové materiály či podklady na CD pro zpěv si vezměte s sebou! Korepetitor a zvukař budou u konkurzu zajištěni divadlem.

Online přihlášky můžete zasílat nejpozději do 8. 9. 2014. Kontaktní email: formankova@mdb.cz

Děj je napsán v oblíbeném žánru fantasy, který vytváří nové světy plné magie, nadpřirozena a bájných bytostí, čímž navazuje na legendy tohoto uměleckého druhu, jakými je například Tolkienův Pán prstenů nebo Pratchettova Zeměplocha. Let snů vypráví o kouzelném a dech beroucím dobrodružství malé holčičky Lily, která jednoho dne usne na pohádkové knize a spolu se svou babičkou se probudí v magickém světě plném trollů, elfů, faunů a víl. Ukáže se, že kouzelná říše se momentálně potýká s problémy, s kterými může pomoci právě jenom Lila.

Muzikál byl zkomponován pro obří holandský zábavní park Efteling, kde se hrál od 9. října 2011 do 9. dubna roku 2012. Inscenace zaznamenala velký úspěch a ukázalo se, že může fungovat i samostatně mimo park v klasických divadelních budovách. V české premiéře půjde opět o titul určený pro celou rodinu, podobně, jako tomu bylo v případě inscenace muzikálu Mary Poppins. Petr Gazdík, který byl právě jejím režisérem, se ujme režie i této inscenace.